Virály

30. dubna 2021 14:28

sarka.turcekova@gmail.com

Kněz je obviněný z vraždy svojí manželky, tělo se ale nikdy nenašlo! Rozpustil ji v kyselině?

Tak tohle zjevně nebyl klapající vztah, hořce řečeno. Kněz se zřejmě nechutným způsobem zbavil svojí manželky.

Dánský soud se musí zaobírat odporným případem možné vraždy. Luteránský kněz, kterému je 44 let, je totiž obviněný z vraždy svojí manželky. Důkazy se proti němu však střádají těžko, protože její ostatky se nikdy nenašly. Vypadá to však, že Thomas Gotthard svou družku napřed zabil, její tělo ale následně rozpustil v barelu s kyselinou chlorovodíkovou, takže pak z jejích ostatků nic nezbylo. Přestože se však její tělo nenašlo, protože jej zjevně rozežrala kyselina, je právě on hlavním podezřelým a směřují k němu všechny důkazy. Jeho manželka Marie From Jakobsen zmizela 26. října.

Tehdy měla být rozrušená a v naštvání odejít ze svého domu, ale nikdy se do něj už nevrátila. O tři dny později byla pozvaná na narozeninovou oslavu jednoho ze dvou svých dětí, kam ale nedorazila. Její rodina po ní začala pátrat, a tak její sestra nahlásila její pohřešování. Policisté pak začali hledat Marii a při vyšetřování přišli na to, že žádné stopy nenasvědčují tomu, aby plánovaně dům opustila a odstěhovala se pryč. U sebe doma totiž nechala všechny svoje kreditní karty, počítač a dokonce i svůj mobilní telefon. O tři týdny později policisté zatkli jejího muže, kněze Thomase Gottharda, když u něj našli kyselinu chlorovodíkovou, hydroxid sodný a na počítači pak vyhledávaná hesla jako „mořská hlubina, barely, sebevražda“.

Podle záběrů z jedné průmyslové kamery také vyšlo najevo, že 6. listopadu pobýval ve šrotovně, kde nakládal na trakař velký sud. Není jasné, jakým způsobem mělo dojít k vraždě, protože tělo oběti nebylo nikdy nalezeno. Podle všeho však mají vyšetřovatelé dost důkazů na to, aby byl muž odsouzen za vraždu. Soud by měl podle posledních informací začít 25. října v roce 2021.

Sdílejte článek

Přečtěte si také