Konec světa podle Bible se blíží! Předpověděla ho už na rok 2018. Co se stane?

Co je život bez hrozby zániku světa na každém rohu.

Závod o nejlepší předpověď konce světa má zdá se nového účastníka. Tentokrát jím je rovnou samotná Bible. A ne, nebudeme tu psát nic urážlivého na téma náboženství, nechceme totiž urážet ničí názory – veškeré poznámky tak necháváme vám, čtenářům.

S následující předpovědí přišel konspirační teoretik Mathieu Jean-Marc Joseph Rodrigue, jenž je přesvědčen, že klíč k zániku lidstva vězí v jisté pasáži z Bible. V poslední knize Nového zákona, Zjevení Janovo, se podle všeho objevuje pasáž, která (ve zcela jiném kontextu než Apokalypsae) zmiňuje 42 měsíců. Rodrigue si přesto vzal tohle číslo spolu s ďáblovými 666 a nějakou prazvláštní matematickou metodou došel k datumu 24. června 2018. Nebojte, taky se nám při tom kroutí obočí.

A přestože si je konspirační teoretik jistý svým datumem, přesný důvod zániku světa Rodrigue neví. Mimo jiné se ale opírá ještě o jinou předpověď, tentokrát tu Nostradamovu, která taktéž tvrdí, že svět tak, jak ho známe, v letošním roce zanikne. Přidejte k tomu australskou vědmu, která si myslí, že letos vypukne třetí světová válka, a máme se zjevně na co těšit. Anebo taky ne, protože konec světa byl předpovídán tolika lidmi tolikrát a nikdy k němu ještě nedošlo, že začínáme být mírně skeptičtí, co se podobných proroctví týče. Co vy?


Přečtěte si také