Virály

12. dubna 2018 14:16

redakce Prima Lajk

Konec světa se blíží! Život na Zemi prý zanikne už za několik dní. Co děsivého nás čeká?

A je tady další konspirační teorie, tentokrát je spojená s Biblí.

Víme, že už to tady bylo několikrát, ale tentokrát to opravdu může být vážně. Všichni jsme tak nějak čekali, že všechno dobré jednou musí skončit. Možná jsme si ale přáli, aby to bylo mnohem později, než udává nejnovější předpověď. Podle ní totiž bude konec světa už za necelých 14 dní, a to 23. dubna. Podle jedné z posledních teorií v ten den dojde k tzv. vytržení (uchvácení živých do oblak, aby se setkali s Pánem) a druhý příchod Krista nastane, když Slunce, Měsíc a Jupiter budou mít všechny postavení v Panně.

Tato astrologická konstelace odpovídá pasáži 12:1-2 v poslední knize Nového zákona s názvem Zjevení svatého Jana. V té se hovoří o znamení, které se objevilo na nebi v podobě ženy oblečené Sluncem s Měsícem pod nohama a korunou s 12 hvězdami na hlavě. Ta byla těhotná a plakala kvůli bolestem a agonii při porodu. Kritikové na toto tvrzení reagovali tím, že ke zmíněnému astrologickému vyrovnání dochází každých 12 let. Autor konspirativních teorií David Meade tomu však nepřestává věřit. Je přesvědčen, že počátkem dubna (tedy zhruba v těchto dnech) dojde k zániku církve, který bude následován vzestupem Antikrista v podobě Planety X a třetí světové války. Nepochybuje o tom, že nás poté čeká sedm let trýzně.

Tajemná Planeta X nebo taky Nibiru je u konspiračních teoretiků velmi oblíbená, NASA však její existenci vždy popírala. Mluvčí NASA ve svém prohlášení uvedl, že Nibiru i další teorie o nepřátelských planetách jsou jen internetovým podvodem a neexistuje pro ně žádný faktický základ. Tvrdí taky, že pokud by Nibiru nebo Planeta X byly skutečné a směřovaly by k planetě Zemi, astronomové už by ji minimálně 10 let sledovali a byla by už pravděpodobně viditelná i pouhým okem. Vy, kteří teoriím o konci světa nevěříte, tedy můžete být v klidu. A vy ostatní byste co nejrychleji měli plnit všechno, co jste v životě chtěli stihnout, protože moc času už vám nezbývá.

Sdílejte článek
Štítky NASA Země bible konec světa Jupiter Měsíc konspirace Slunce teorie Třetí světová válka Nibiru Zjevení Janovo David C. Meade

Přečtěte si také