Virály

19. února 2018 11:06

redakce Prima Lajk

Konec světa způsobí mimozemšťané! Podle expertů nás zničí tímto děsivým způsobem! Co se nám stane?

Jak způsobí mimozemšťané konec světa?

Znáte ty e-maily, co většinou končí ve složce spam, protože nabízejí věci jako výhru milion dolarů, zázračný lék na stáří nebo zaručený způsob, jak si zvětšit penis během pouhých tří dnů? Pokud jste na žádný takový v životě nekliknuli, pak nám dovolte krátce vysvětlit, co by se v takovém případě stalo.

Odkaz na vaši výhru je totiž pokaždé přesměrován na stránku, která má jediný účel. Napadnout váš počítač/telefon virem zvaným malware, který extrahuje vaše citlivé informace a posílá je třetí straně. Často způsobí i nějakou vedlejší neplechu, jako zablokování programů nebo rovnou vymazání dat. Jo, nepříjemné. O to děsivější je tedy zpráva, kterou pro nás má tým amerických a německých vědců.

Ti přišli s varováním, že by se lidstvo mělo v případě kontaktu ze strany mimozemské civilizace chovat maximálně obezřetně. Pokud by nám tak přišla nějaká zpráva, bylo by lepší ji rovnou odstranit. Virus, který by nám totiž mimozemšťané poslali, by byl patrně tak pokročilý, že by mohl klidně vyřadit nejen veškeré obranné systémy, ale například i zdroje elektřiny. Argumentují přitom tím, že pokročilý mimozemský jazyk by nebylo nikdy možné rozluštit, a to dokonce ani v případě jednoduché zprávy. Zahraniční hlavy států by tak neměly podlehnout tlaku a ke zprávě by měly přistupovat, jako k obyčejnému spamu. Už jen pro naše dobro.


Přečtěte si také