Virály

6. ledna 2020 13:51

sarka.turcekova@gmail.com

Letuška sdílela fotky z děsivého zranění po turbulencích v letadle. Co hrozného se jí stalo?

Letuška se ošklivě zranila, když proletělo letadlo bouří a zažila silné turbulence, které ji přitiskly k podlaze. Během chviličky už měla poraněnou celou nohu.

27letá Eden zažila při jednom z jejích letů doslova horor. Při letu si totiž nejenom rozbila celý kotník, ale ještě si zlomila nohu na sedmi místech. Stalo se to v srpnu roku 2019, když letěli z Kuby do Manchesteru a letadlo se setkalo se středoatlantickou bouří. Letadlo vystřelilo nahoru a přitlačilo Eden k zemi, díky čemuž se poranila. Kvůli téhle nehodě zůstala hodinu ležet na podlaze. Byla pro ni uvolněna sedadla, aby si mohla lehnout. Jakmile letadlo o sedm hodin později přistálo, byla odvezena do nemocnice.

Eden měla zlomenou holenní kost, kotní kost a fibulu měla zlomenou v pěti místech, takže potřebovala operaci, během které jí vložili šrouby a kovové desky do nohy, stejně jako pak vnější kovovou ortézu. Nemohla chodit dva měsíce. I když dostala od letecké společnosti plnou odměnu, nemohla už dále pracovat. Bylo to prý naprosto děsivé. Letadlo vystřelilo během několika sekund snad 500 stop a síla turbulence ji přibila k zemi. Neuvědomila si, co se jí stalo až do momentu, kdy se pokusila udělat krok a zhroutila se. Spodek její nohy směřoval do strany. Teď už se postupně zotavuje, letušku už ale dělat nechce.

Sdílejte článek
Štítky zranění letuška turbulence

Přečtěte si také