Virály

22. února 2021 17:53

sarka.turcekova@gmail.com

Lidé kritizují studenta, protože použil poslední slova George Floyda na valentýnské přáníčko! Proč to udělal?

Na sociálních sítích začaly kolovat fotografie studenta ze střední školy, který pozval spolužačku na školní ples slovy již zemřelého George Floyda.

Na valentýnské psaníčko se student jménem Foothill rozhodl napsat kreativním způsobem pozvánku na ples. Použil k tomu však poněkud nešťastně poslední slova umírajícího člověka. Je kvůli tomu vyšetřovaný nejen on, ale celá školní čtvrť v Las Vegas, a to kvůli rasovému podtextu, který jeho psaníčko obsahuje. Student do svojí pozvánky napsal: „Kdybys se mnou šla na ples, vyrazilo by mi to dech.“ Hned pod textem byla nakreslená ilustrace George Floyda. Ilustrace spolu s textem byly označeny za „necitlivé“. Na fotce stojí student na fotbalovém hřišti a směje se od ucha k uchu.

Záběry s Georgem Floydem otřásly celým světem poté, co zemřel před očima několika lidí na ulici při brutálním a nepřiměřeném zásahu policie. Jeho nespravedlivá a předčasná smrt vyvolala celosvětové protesty proti policejní brutalitě, kterou neúměrně zažívají zejména příslušníci černošských a etnických menšinových komunit. Podle nich je potřeba s dětmi víc mluvit o předsudcích a diskriminaci ve všech jejích formách. Jinak by se mohly stát předpojatými. Školní čtvrť okresu Clark, která školu zastupuje, incident uznala a slíbila, že jej bude vyšetřovat a jednat.

Zaměstnanci střední školy také zaslali dopis rodičům s vysvětlením, že rasově necitlivé chování nebude ve škole tolerováno.


Přečtěte si také