Virály

29. ledna 2020 15:53

sarka.turcekova@gmail.com

Lidé nosí na hlavě igelit kvůli koronaviru. Co všechno v Číně dělají, aby se ochránili?

Celý svět je hysterický kvůli šíření koronaviru, který se zatím drží převážně v asijských zemích. Rychle se ale šíří. Lidé tam nosí na hlavách igelity.

Cestovatelé vyfotili znepokojivé fotografie lidí, kteří nosí na hlavách igelity nebo plastové lahve či monocyklové přilby. To všechno proto, aby se uchránili před nebezpečným koronavirem. Ten se velmi rychle šíří, podle českého infektologa Machaly je však zatím nákaza v Česku nulová a je také otázkou, jestli bude nebezpečnější než obyčejná chřipka. Na koronovirus už nicméně v asijských zemích zemřelo dohromady 132 lidí z šesti tisíc potvrzených případů. K vidění byla například rodina na letiště, kdy měli všichni plastové sáčky přes hlavu. Hrozí jim tak ale například udušení.

Letecké společnosti zastavily všechny přímé lety z nebo do Číny, aby tak zamezily šíření choroby. Nošení nádob na hlavě se nedoporučuje, není to totiž účinné – virus se šíří vzduchem kapičkami z kašle nebo kýchání tak jako klasická chřipka. Prozatím neexistuje vakcína proti viru, i když vědci na ní už teď pracují. Prozatím se koronavirus rozšířil do dalších 16 zemí, kde evidují nové případy.

Sdílejte článek
Štítky virus epidemie koronavirus

Přečtěte si také