Pomoci můžete přes aplikace Airbnb
Autor: istock.com Pomoci můžete přes aplikace Airbnb

Lidé pomáhají Ukrajině falešnými rezervacemi na Airbnb. Jak můžete přispět i vy?

Tamara F. Publikováno: 07.03.2022
Tisíce lidí z celého světa si rezervují ubytování na Ukrajině, ačkoli vědí, že tam nepřijedou.

reklama

Celý svět se zatajeným dechem sleduje nevyprovokovanou agresi ruské armády a utrpení milionů Ukrajinců. Způsobů pomoci je ale spousta a každým dnem se najdou další nové a originální metody. Tou „nejčerstvějším“ je internetová výzva, která nabádá uživatele, aby si objednali bydlení na Ukrajině přes aplikace Airbnb a finančně tím přímo podpořili tamní obyvatele.  

Originální myšlenka pomoci nabrala ze dne na den na obrátkách a ukrajinským hostitelům zničehonic začali chodit přes Airbnb rezervace na ubytování, i když je „hosté“ nikdy reálně nevyužijí. „Dnes mi přišlo více než deset rezervací,“ řekl pro CNN pronajímatel Volodymyr Bondarenko. „Vydělané peníze plánuji použít na pomoc našim lidem, kteří to v tuto chvíli potřebují nejvíc,“ nechal se slyšet užaslý Ukrajinec, kterého solidarita lidí dojímá.

Podle statistik bylo jen ze 2. na 3. března na Ukrajině zarezervováno více než 61 tisíc pronájmů pokojů, přičemž více než polovina byla Ameriky. Lidé rovněž Ukrajincům píšou povzbudivé vzkazy. „Doufám, že tato válka brzy skončí a budete v pořádku. Jednoho dne přijedu a navštívím vás, počítejte s tím,“ napsala Anne Margaret Danielová z New Yorku hostitelce Olze Zvirjanské z Kyjeva. Pokud budete chtít tímto způsobem pomoci i vy, ujistěte se, že byt/dům pronajímá jednotlivec.

 

Ukrajinská babička Raisa Smatková je odhodlaná se bránit.

VIDEO: Ukrajinská babička se toho nebojí! Má doma zásobu Molotovů a vysmívá se Rusákům

Společnosti TikTok reaguje na nový ruský cenzurní zákon.

V Rusku už se na TikTok nepodíváte. Jaké další společnosti protestují proti válce?

reklama