Virály

7. března 2022 11:14

redakce Prima Lajk

Lidé pomáhají Ukrajině falešnými rezervacemi na Airbnb. Jak můžete přispět i vy?

Tisíce lidí z celého světa si rezervují ubytování na Ukrajině, ačkoli vědí, že tam nepřijedou.

Celý svět se zatajeným dechem sleduje nevyprovokovanou agresi ruské armády a utrpení milionů Ukrajinců. Způsobů pomoci je ale spousta a každým dnem se najdou další nové a originální metody. Tou „nejčerstvějším“ je internetová výzva, která nabádá uživatele, aby si objednali bydlení na Ukrajině přes aplikace Airbnb a finančně tím přímo podpořili tamní obyvatele.

Originální myšlenka pomoci nabrala ze dne na den na obrátkách a ukrajinským hostitelům zničehonic začali chodit přes Airbnb rezervace na ubytování, i když je „hosté“ nikdy reálně nevyužijí. „Dnes mi přišlo více než deset rezervací,“ řekl pro CNN pronajímatel Volodymyr Bondarenko. „Vydělané peníze plánuji použít na pomoc našim lidem, kteří to v tuto chvíli potřebují nejvíc,“ nechal se slyšet užaslý Ukrajinec, kterého solidarita lidí dojímá.

Podle statistik bylo jen ze 2. na 3. března na Ukrajině zarezervováno více než 61 tisíc pronájmů pokojů, přičemž více než polovina byla Ameriky. Lidé rovněž Ukrajincům píšou povzbudivé vzkazy. „Doufám, že tato válka brzy skončí a budete v pořádku. Jednoho dne přijedu a navštívím vás, počítejte s tím,“ napsala Anne Margaret Danielová z New Yorku hostitelce Olze Zvirjanské z Kyjeva. Pokud budete chtít tímto způsobem pomoci i vy, ujistěte se, že byt/dům pronajímá jednotlivec.

Sdílejte článek
Štítky válka Ukrajina ubytování pomoc Ukrajině

Přečtěte si také