Virály

7. července 2019 08:46

redakce Prima Lajk

Lidé přišli s vysvětlením, proč Ariel nemůže být černá! Vážně takhle mořské panny fungují?

Lidé si vymysleli důvod, proč by v novém filmu neměla být Malá mořská víla hrána herečkou tmavé pleti.

Ze všeho nejdřív bych rád připomněl, že Malá mořská víla je pohádka o malé mořské víle. Je asi tak skutečná jako Star Wars, nebo Pán prstenů. Hádat se tedy na internetu s ostatními, že by hlavní postavu mořské panny neměla hrát herečka tmavé barvy pleti, je naprosto stupidní. A to i při argumentaci, že původně přece byla bílá a měla rudé vlasy. Je to pořád pohádka a tvůrci si s ní můžou dělat co se jim zlíbí. Což teď koneckonců režisér Rob Marshall dokázal, když do hlavní role obsadil herečku a zpěvačku Halle Bailey.

Proti té se tak okamžitě zvedla lavina kritiky od lidí, kteří z drtivé části ani neplánovali na novou filmovou adaptaci Malé mořské víly vyrazit do kina, přesto je pro ně obsazení černé herečky naprosto nepřijatelné a hodlají Disneyho bojkotovat. Ale pozor, nejsou to rasisti! To v žádném případě. Na Twitteru teď tito lidé totiž přišli s VĚDECKÝM odůvodněním, proč Ariel vlastně nemůže být černá.

Prý je to proto, že se mořské panny pohybují neustále ve vodě, resp. pod vodní hladinou, kam paprsky Slunce nedosahují a tím pádem u nich nedochází k tvorbě melaninu, jenž způsobuje ztmavnutí kůže. Na druhou stranu ocas místo nohou, šupiny místo kůže, nemluvě o kouzlech a mluvících vodních živočiších, to už nikdo neřeší. Každopádně tvůrci si to stejně nakonec natočí podle sebe, my jsme na novou Ariel zvědaví a přejeme si hlavně, aby to byl dobrý film, a ta hlasitá skupinka nenávistných jedinců se bude muset zase jednou smířit s tím, že jejich názor nikdo nebere vážně. A tak to snad nadále i zůstane.

Sdílejte článek

Přečtěte si také