Virály

9. června 2021 08:00

sarka.turcekova@gmail.com

Lidé sdíleli ty nejsměšnější školní pravidla. Jaké hlouposti se požadují po dětech?

I když většina lidí vzpomíná na školní roky dobře, tak uživatelé na diskuzním fóru sdíleli zajímavé zážitky ohledně toho, jaká podivná pravidla museli kdysi dodržovat.

Uživatelé na sociální síti Reddit sdíleli svoje zážitky z dob, kdy ještě studovali. „Moje škola měla tři schodiště podél velmi dlouhé chodby,“ napsal jeden z uživatelů. „Měli jsme však zákaz používat prostřední schodiště, protože bylo přeplněné. Zákaz byl zrušen, jakmile si uvědomili, že další dvě schodiště jsou přeplněná úplně stejně.“

Něco podobného se stalo dalšímu bývalému studentovi, když nastala modernizace školní jídelny. „Moje základní škola měla super dlouhé stoly s malými stoličkami. Kdykoli se třída dostala do potíží, protože byla během oběda příliš hlasitá, byl trest, že jsme si od sebe museli sednout dál. I když mi bylo asi 7 let, říkal jsem si: Nebudeme muset prostě mluvit hlasitěji, abychom se navzájem slyšeli, když jsme od sebe ještě dál?“ Tohle pravidlo tedy nemělo kýžený efekt.

Další pak popisuje, že u nich ve škole byl přidělovaný toaletní papír, protože měl dívčí pokoj příliš velkou spotřebu. „Vypadalo to tedy tak, že děkanka stála za dveřmi a rozdávala nám několik čtverečků jednovrstvého institucionálního toaletního papíru, než jsme šli na záchod. Pokud jsme požádali o více pro velkou potřebu, bylo nám řečeno, abychom to vydrželi, než přijedeme domů,“ píše uživatelkou o děsivé zkušenosti.

„Naše škola označovala veškerou šikanu za vzájemný konflikt, takže se ve finále nikdy nic nevyřešilo ku prospěchu oběti. Zvláštní byl také požadavek na nošení firemní uniformy, kterou si bylo nutné koupit za 1048 korun. A pokud jste si vzali nepromokavou mikinu, dostali jste školní suspenzi,“ píše další uživatel na Redditu.

„V první třídě jsem se dostal do potíží, když jsem nechal svého plačícího spolužáka, když jsem ho přede mnou pustil v řadě, aby se mohl napít z fontány. Přestože jsem sám byl posledním člověkem v řadě,“ popsal další uživatel bláznivou historku.


Přečtěte si také