Virály

22. února 2020 16:14

redakce Prima Lajk

Lidé tvrdí, že video s šikanovaným 9letým chlapcem je podvod a nadávají mu! Tohle jsou důkazy, že nemají pravdu

Smutné video s 9letým Quadenem Baylesem, který se chtěl kvůli šikaně zabít, zasáhlo celý svět. Mnoho lidí ale tvrdí, že jde o podvrh a kluk je ve skutečnosti 18letým hercem!

Video, o němž v posledních dnech mluví celý svět. Asi tak by se daly ve stručnosti shrnout smutné záběry na devítiletého kluka Quadena Baylese. Toho natočila jeho maminka poté, co se stal kvůli vrozené poruše dwarfismu už poněkolikáté ve škole terčem odporné šikany. Zlomené dítě říká ve videu mamince, že se chce zabít. Šokující video vyvolalo neskutečné ohlasy po celém světě a svou podporu dítěti vyjádřili i slavní herci v čele s Hugh Jackmanem či sportovci. Jenže Quadenův smutný příběh zřejmě nekončí a on se nyní stává terčem útoků také na internetu.

Někteří lidé totiž tvrdí, že celé video je jedním velkým podvrhem. Quaden je podle nich 18letým hercem, jenž je i na Instagramu velmi aktivní. Jako hlavní důkaz pak sdílejí fotky, na nichž kluk stojí při oslavě narozenin u nápisu 18, nebo nosí v drsné póze mikinu značky Gucci. Začali proto na kluka i jeho matku na internetu sprostě útočit a považují je za podvodníky, kteří jen touží po pozornosti. Sociální sítě se pak aktuálně plní falešnými Quadenovými profily, jež mají kluka zesměšnit a potvrzovat teorii o jeho dospělejším věku. Maminka Yarraka Bayles ovšem upozorňuje, že všechny tyto profily lžou a jejímu synovi je opravdu jen 9 let.

Pravda, Quadenův původní profil na Instagramu s více než 200 tisíci followery byl v uplynulých hodinách záhadně smazán, jinak se ovšem dají na internetu najít jasné důkazy pro to, že se o žádný podvrh nejedná. Na obranu malého kluka se např. vyjádřila jeho příbuzná Mara Bayles. Ta ve svém statusu tvrdí, že fotka z 18. narozenin, kvůli níž lidé na Quadena útočí, pochází z oslavy jejího syna, které se devítiletý kluk pouze zúčastnil. A fakt, že někdo stojí před číslem 18, ještě opravdu neznamená, že mu je 18. Na internetu se pak dají snadno najít fotografie, či dokonce články o Quadenově dětství, jež jasně ukazují Quadena v jeho pěti či sedmi letech. Jeho maminka Yarraka se totiž už od jeho dětství snažila na problematiku dwarfismu a synův nelehký osud upozorňovat a v australských médiích se vyskytovala poměrně často.

Právě díky rozšiřování povědomí o dwarfismu je jeho matka velmi aktivní i na jejich facebookovém účtu, a měl tak velké dosahy i na Instagramu. Právě na jejich facebookové stránce Stand Tall 4 Dwarfism pak najdete desítky Quadenových fotek napříč léty. Jasným důkazem je pak jeho účast v pořadu Studio 10 v roce 2015 ve videu výše, kde je teprve čtyřletý kluk se svou maminkou, která se zde snažila rozšířit povědomí o jeho vrozené poruše. A na těchto záběrech Quaden opravdu nevypadá jako 14letý kluk, kolik by mu mělo podle teorie internetových útočníků být. Mnozí hejtři se tak snaží kluka nepochopitelně pošpinit a pomlouvat ho, tyto fotografie a záběry ovšem mluví samy za sebe.


Přečtěte si také