Virály

5. června 2021 20:58

sarka.turcekova@gmail.com

Lidé v Austrálii zuří kvůli tomu, v čem se liší jejich Snickers tyčinka! Co jim na ní tolik vadí?

Lidé byli zděšení, když zjistili, odkud pochází jejich tyčinka Snickers.

Představte si, že si čas od času pochutnáte na svojí oblíbené čokoládové tyčince a najednou zjistíte něco, co vás přinutí k pořádnému zamyšlení. Anebo rovnou k tomu, abyste si tyčinku přestali kupovat. Ačkoliv ne každý člověk hledí na to, odkud jejich tyčinka pochází, tak lidé v Austrálii byli tím, že jsou k nim tyčinky Snickers dováženy z Číny, poměrně šokováni. Odhalení proběhlo v jednom videu na TikToku, když nakupující zrovna procházel uličkami obchodu a zastavil se právě u tyčinky.

Muž z Melbourne jménem Jeremy Toh nahrál video na svůj účet na sociálních sítích a zeptal se lidí, zda vědí, že ořechová čokoládová tyčinka se už u původního výrobce v Austrálii nedělá. Na tyčince, kterou zvedl do ruky, bylo napsáno: „Vyrobeno v Číně. Importováno společností Mars Chocolate Australia“. Jeremy nebyl svým objevem šokován sám, v sekci komentářů bylo vidět, že mnoho uživatelů začne tuto tyčinku bojkotovat, když je k nim dovážená ze zámoří. Jeden z uživatelů napsal, že si jich několik koupil a skutečně zjistil, že byly vyrobeny z Číny. Další už si prý nikdy nekoupí.

Zdá se, že už je to řadu měsíců od doby, kdy společnost změnila sídlo výrobního domu, který se nacházet v australském městě Ballarat ve Victorii. Aby došlo k nápravě částečného odstavení, přešel Mars Wrigley na základě prohlášení z prosince loňského roku na import ze svého závodu Jiaxing poblíž čínského Šanghaje. Společnost prohlásila: „Výrobní závod vypadá a funguje stejně bez ohledu na to, kde na světě je – a naše zařízení Jiaxing není výjimkou. Při provádění těchto změn nebyla ovlivněna žádná pracovní místa a tvrdě pracujeme na tom, abychom začátkem příštího roku vrátili produkci Snickers do Austrálie.“ Mluvčí dodal, že australské zařízení zůstává důležitou výrobní základnou.

Téměř 90 procent místních si přitom myslí, že Austrálie musí být méně závislá na dovážených produktech z míst, jako je Čína.


Přečtěte si také