Virály

14. ledna 2019 11:56

redakce Prima Lajk

Maminka tvrdí, že našla v Kinder vajíčku rasistickou hračku. Co na ní bylo tak příšerného?

Velký šok zažila matka malého dítěte, když otevřela čokoládové Kinder vajíčko a v něm našla zvláštní hračku.

Hračka byla ve tvaru Kinder vajíčka, která drželo nad hlavou tři balónky. Na každém z těchto balónků bylo písmeno "K". To se ale matce Kimberley vůbec nelíbilo. Písmena "KKK" vedle sebe totiž vypadají jako znak bílé extrémistické skupiny Ku Klux Klan. Tato organizace podporuje nadvládu bílých a rasistické názory.

"Byla jsem úplně v šoku z toho, jestli opravdu vidím správně. Znamenají snad tato písmena nějaké skryté poselství?" ptala se sama sebe s tím, že ví, že "K" znamená Kinder, ale takto vedle sebe? A hned taky napsala společnosti Ferrero Rocher, aby tuto situaci objasnila. Ta odpověděla, že se jednalo o nedorozumění.

Tato hračka prý byla dělaná k 50. výročí Kinder vajíček a rozhodně neměla žádnou spojitost s rasistickou skupinou. Museli ale balónků na hračce udělat více, protože jeden balónek nad hlavou by byl nestabilní a nemusel by držet pohromadě. Proto vedle sebe dali vajíček víc. Společnost se omluvila a vajíčka s touto hračkou, která ještě zůstala v obchodech, byla zničena. Prý už se to nestane.

Sdílejte článek

Přečtěte si také