prasata
Autor: istockphoto prasata

Lidé v tomhle státě už jsou tlustější než prasata, tvrdí studie. Proč v posledních letech tolik přibrali?

sis. Publikováno: 22.06.2020
Podle nového výzkumu se lidé v Británii stávají tlustšími než prasata. A jde jim to pekelně rychle.

reklama

Studie, kterou zadala Rada pro zemědělství a zahradnictví, zjistila, že v posledních dvou desetiletích se procento tělesného tuku prasat propadlo zhruba z 30 procent na 16 procent. Objem jejich tělesného tuku se tak snížil. Podle šokujících údajů jde však zdraví lidí úplně opačným směrem. Nejnovější průzkum provedený v Anglii totiž ukazuje, že se britská veřejnost neustále stává tlustší a tlustší.

V roce 1970 bylo jen 3,5 procent Britů obézních, ale v roce 1993 jejich počet vzrostl na 15 procent. Toto číslo se od té doby opět zvýšilo na víc než čtvrtinu, přičemž 28 procent Britů dnes výrazně trpí nadváhou.

Susan Jebb je profesorkou výživy a zdraví na Oxfordské univerzitě. Nedávno provedla výzkum, který analyzoval hladinu tělesného tuku téměř 400 tisíc dospělých ve Velké Británii. Zjistila, že typický muž středního věku má průměrně BMI mezi 21 a 25 procenty tělesného tuku, zatímco u žen to bylo mezi 33 a 38 procenty. Prohlásila, že pokud má průměrné prase 16 procent tělesného tuku, pak je určitě hubenější než průměrný člověk žijící ve Velké Británii.

Kdyby prasata mohla mluvit, zřejmě by si mezi sebou říkala: Jsi tlustý jako člověk.

Zhubne Veronika vysněných 30 kilogramů?

VIDEO: Babička slíbila své obézní vnučce 50 tisíc korun, když zhubne 30 kilo! Podařilo se jí to?

reklama