Mafiánský boss byl po 20 letech konečně dopaden. Mohla za to tahle neuvěřitelná náhoda!

Jednoho z nejhledanějších mafiánských zločinců dopadla italská policie po dvaceti letech pátrání.

Italským vyšetřovatelům se prostřednictvím internetu a neuvěřitelné náhody podařilo vystopovat jednoho z nejhledanějších mafiánů. Jednašedesátiletý Giocchino Gammino v roce 2002 uprchl z římského vězení a od té doby žil pod falešnou identitou ve Španělsku, kde se i oženil. S manželkou si otevřeli italskou restauraci a obchůdek se zeleninou a ovocem.

Muži zákona mafiána objevili díky Google Street View a jeho totožnost si ověřili i prostřednictvím facebookové stránky jeho restaurace, informoval britský deník The Telegraph. Gammino byl členem zločinecké organizace Stidda ze sicilské mafie Cosa Nostra. V minulosti byl odsouzen k doživotnímu trestu ve vězení za vraždu, obchod s drogami a spoluúčast v mafii.

Nyní je po dopadení držen ve Španělsku a hrozí mu vydání do Itálie, kde si odsedí doživotní trest. Nicola Altiero, zástupce ředitele italské profimafiánské policie prozradil, že byl na Gammina od roku 2014 uveden evropský zatykač. „Fotografie nám pomohla potvrdit vyšetřování, které jsme rozvíjeli tradičními způsoby,“ řekl novinářům Altiero.


Přečtěte si také