Virály

6. května 2022 09:21

redakce Prima Lajk

Majitel restaurace dal servírce 30 tisíc z dojemného důvodu! Myslíte, že si to zasloužila?

Pracovat v gastronomii je neuvěřitelně náročné a pochopí to jen ti, kteří s tím mají vlastní zkušenost.

Majitel restaurace a šéfkuchař v jedné osobě Lee Skeet se svým nedávným činem nominoval na jednoho z nejlepších šéfů a nejhodnějších lidí na světě. Paradoxně za to mohli arogantní hosté, kteří navštívili jeho podnik v Cardiffu ve Walesu. Po celou dobu od příchodu až do odchodu se k servírce, která je obsluhovala, chovali neslušně, drze a namyšleně.

Pětatřicetiletý majitel byl z jejich chování tak naštvaný, že jim chtěl okamžitě vrátit peníze za útratu ve výši více než tisíc liber, v přepočtu téměř 30 tisíc korun, pod podmínkou, že už se do jeho podniku nikdy nevrátí. Později však celou situaci přehodnotil a řekl si: „Proč by ti ničemové měli mít ještě večeři zdarma?“ Rozhodl se proto, že jako kompenzaci za hrozné hosty dostane peníze servírka, která se o ně po celý večer starala a snášela jejich hloupé řeči.

„V restauraci pracujeme jen já a servírka, a tak jsme si velmi blízcí,“ vysvětlil Lee. „Je pro mě jako dcera, a proto mě bolelo u srdce, když ke mně na konci směny přišla s brekem a svěřila se, jací byli a že ji jeden dokonce agresivně chytil za paži,“ dodal s tím, že tisíckrát raději dá peníze někomu, kdo si je doopravdy zaslouží.


Přečtěte si také