Virály

26. srpna 2020 10:54

sarka.turcekova@gmail.com

Máma objevila skvělý trik, jak z oblečení odstranit skvrny po lihové fixe! Vyzkoušíte to taky?

Taky už se vám někdy stalo, že jste nemohli za boha dostat z oblečení skvrny od lihového popisovače? Jde o fixu, která nejde dolů prakticky z ničeho.

Popisovač neboli lihová fixa je opravdu odolná. Používá se například na popisování lesklého povrchu balíčků, které pak odesílatel vezme na poštu. Fixa tak musí být opravdu odolná otěru. Stejně tak možná znáte popisovač pro použití popisování cédéček nebo stíratelné tabule. Permanentní fixa však nejde z ničeho dolů, když si jí zamažete třeba oblečení, je to velký problém. Nejde totiž dolů pracím práškem ani jiným běžným domácím čisticím prostředkem. Tahle matka však našla způsob, jak se i přesto stop lihové fixy z oblečení zbavit!

Žena na odstranění skvrny nepoužila jakýkoliv čisticí prostředek, přesto to funguje na sto procent. Přiznala, že tento trik jí poradil někdo na internetu a ona moc nevěřila tomu, že to bude fungovat. Přesto se rozhodla to vyzkoušet. Tkaninu položila do eukalyptového oleje a nechala ji v něm namočenou půl hodiny. K jejímu úžasu se tím odstranilo 90 procent skvrny a opravdu to funguje! Eukalyptový olej je esenciální olej, který se používá jako lék k celé řadě nemocí a stavů – třeba na astma nebo jako odpuzovač klíšťat.

Aby skvrnu odstranila úplně, tak pak ještě nalila na skvrnu bělidlo a poté dala do pračky. Tričko, které bylo původně zamazané lihovkou, teď vypadá úplně stejně jako předtím!

Sdílejte článek