Margot Robbie ve filmu Vlk z Wallstreet
Autor: Paramount Pictures Margot Robbie ve filmu Vlk z Wallstreet

Margot Robbie prozradila, co se ve filmu používá místo kokainu. Jakou náhražku herci šňupou?

TF. Publikováno: 26.01.2023
Drogy ve filmu se ve skutečnosti nahrazují bílým práškovým šidítkem.

reklama

Asi každý milovník filmů si pamatuje legendární scénu ze snímku Zjizvená tvář, kdy Al Pacino aka Tony Montana sedí v křesle před horou kokainu v totálním rauši. Tahle kultovka však není jediný film, ve kterém se šňupe ve velkém. Je jasné, že pravý kokain by se filmařům dost prodražil, nemluvě o tom, jak by asi filmové scény se zfetovanými herci vypadaly.

Je tak logické, že se pro takové případy používají náhražky vypadající jako skutečné tvrdé drogy. Otázkou však zůstává, co za šidítka si herci musejí dávat do nosu. O tom se v nedávném rozhovoru rozpovídala sexy herečka Margot Robbie, která má díky novému filmu Babylon vykreslujícím divoké filmařské večírky během dvacátých let minulého století v začínajícím Hollywoodu šňupání náhražek kokainu během natáčení v živé paměti.

„Během filmování se normálně používá prášek s vitamínem B, ale už jsem se setkala i s moučkovým cukrem,“ prozradila Robbie s tím, že ani jedna varianta není do nosu vůbec příjemná. Kromě falešných drog se navíc šidí i cigarety, které jsou na plátně nerozeznatelné od těch skutečných. „Nikdy jsem nekouřila skutečnou cigaretu. Místo toho mi dávají falešná cigára, která jsou bez nikotinu a jsou v nich bylinky. Musím ale říct, že i ony hrozně smrdí a chutnají příšerně,“ svěřila se herečka, která jich během natáčení za celou svou kariéru musela vykouřit opravdu hodně.

Mike Tyson

Boxer Mike Tyson je žalován o 109 milionů korun za údajné znásilnění. Jaké důkazy proti němu mají?

reklama