Virály

26. května 2022 11:54

redakce Prima Lajk

Matka vysvětluje, proč jejich rodina nepoužívá toaletní papír. Čím ho proboha nahrazují?

Šetřivá eco-friendly máma prozradila, proč u nich doma už tři roky nenajdete toaletní papír.

Youtuberka Amber Allen, která provozuje kanál s názvem The Fairly Local Family, je už šestnáctým rokem veganka a praktikuje tzv. zero waste, tedy nulový odpad v domácnosti. Na internetu radí a dává tipy, jak co nejvíce ušetřit nejen přírodu, ale i peníze. V jednom z nedávných videí se tak nechala slyšet, že už tři roky jejich rodina nekupuje toaletní papír.

Uvědomila si totiž, že doslova hází peníze do záchodu. Začala proto hledat jiné alternativy, které by klasický toaleťák prakticky i ekologicky nahradily. Tou nejšetrnější možností k přírodě i peněžence se pro ni stala látka, kterou po vykonané potřebě prostě vypere a může znovu použít. Návštěvy však nenutí, aby jejich eko-tolakeťák používaly – musejí si však přinést vlastní roli. Během tří let se podařilo rodině ušetřit téměř 50 tisíc korun.

Nebylo to ale zadarmo a za ty roky Amber nashromáždila několik tipů, které doporučuje dodržovat každému, kdo chce začít „látkovat“. „Hlavně si perte látkové ubrousky zvlášť od zbytku normálního prádla,“ důrazně radila svým sledujícím a zároveň je varovala před tím, že je to dost časově náročné. I přesto jim to ale za to stojí a na toaletní papír zpátky přejít nechtějí.

Sdílejte článek
Štítky peníze toaletní papír příroda rodina zero waste eco-friendly

Přečtěte si také