Virály

13. května 2022 14:07

redakce Prima Lajk

Rodiče žalují syna a jeho manželku, protože se nedočkali vnoučete. Otec chce kompenzaci

Starší indický pár podal žalobu na syna a snachu kvůli tomu, že jim dosud nedali vnoučata. Buď do roka porodí dítě, nebo vyplatí tučné odškodné.

Manželskému páru, jedenašedesátiletému Sandžívu Prasádovi a o jeho čtyři roky mladší manželce Sadhaně, už definitivně přetekl pohár trpělivost s jejich synem a snachou a rozhodl se na ně podat žalobu. Za dlouhých šest let, co spolu dvojice žije, totiž nepřivedla na svět jediné vnouče, což považují rodiče za největší nehoráznost a zažívají kvůli tomu „psychické příkoří“.

Mladý pár má tak na výběr ze dvou možností, a to do roka porodit první vnouče, nebo jim vyplatit odškodné ve výši 50 milionů rupií (asi 15,5 milionu korun). Podle otce to jsou peníze, které s manželkou vložil do výchovy a vzdělání jejich syna. „Finančně jsem ho podporoval i ve špatném období,“ řekl otec, který narážel na dobu, kdy se syn vrátit ze Států kvůli finanční krizi a on ho podporoval. Rovněž mu zaplatit luxusní svatbu, koupil drahé auto a uhradil novomanželům líbánky.

„V roce 2016 jsme ho konečně oženili s nadějí, že nám dá vnouče, se kterým si budeme hrát, až budeme v důchodu. Ale uplynulo skoro šest let a žádné dítě není. Zažíváme nesmírné psychické příkoří,“ přiznal smutně Pasád, kterému se nelíbí ani skutečnost, že mladí manželé žijí kvůli práci odděleně. V Indii je to vůbec poprvé, kdy kvůli něčemu takovému žalují rodiče své dítě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také