Virály

7. prosince 2022 09:44

redakce Prima Lajk

Menší muži jsou narcisté a mají psychopatické sklony, tvrdí studie. V čem mají naopak výhodu?

Muži menšího vzrůstu mají podle odborníků psychopatické sklony. V ložnici to ale vynahrazují.

Spousta věcí se v životě ovlivnit nedá a jednou z nich je i tělesná výška. Zde bohužel platí dvojí metr toho, že pokud se jedná o ženy, nic dramatického se neděje. Horší to je však u mužů, kteří mají z menšího vzrůstu často mindráky a mohou trpět tzv. Napoleonským syndromem. Jednoduše se snaží vynahradit fyzické nedostatky tím, že jsou často agresivnější a výbojnější.

„Když lidé nemohou být hroziví fyzicky, dodávají si sebevědomí tím, že se snaží nahánět strach jiným způsobem,“ podotkla autorka studie zabývající se chováním mužů menšího vzrůstu, Monika Kozłowska z Vratislavské univerzity v Polsku. „Menší muži vykazují známky psychopatie a agrese, aby u druhých vzbudili respekt a udělali dojem na partnera,“ shrnula odbornice svou studii s tím, že často a rádi také manipulují s okolím.

Na druhou stranu jsou ale podle jiné vědecké studie menší muži sexuálně aktivnější než ti vysocí. Možná to bude tím, že ženy jsou evolučně přitahovány muži, kteří vykazují narcistické znaky a chovají se jako psychopati. Takové vlastnosti totiž dělají z mužů mentálně silného jedince, což je pro ženy ukazatel kvalitních genů.


Přečtěte si také