Muži menší vzrůst vynahrazují v ložnici
Autor: Getty Images Muži menší vzrůst vynahrazují v ložnici

Menší muži jsou narcisté a mají psychopatické sklony, tvrdí studie. V čem mají naopak výhodu?

TF. Publikováno: 07.12.2022
Muži menšího vzrůstu mají podle odborníků psychopatické sklony. V ložnici to ale vynahrazují.

reklama

Spousta věcí se v životě ovlivnit nedá a jednou z nich je i tělesná výška. Zde bohužel platí dvojí metr toho, že pokud se jedná o ženy, nic dramatického se neděje. Horší to je však u mužů, kteří mají z menšího vzrůstu často mindráky a mohou trpět tzv. Napoleonským syndromem. Jednoduše se snaží vynahradit fyzické nedostatky tím, že jsou často agresivnější a výbojnější.

„Když lidé nemohou být hroziví fyzicky, dodávají si sebevědomí tím, že se snaží nahánět strach jiným způsobem,“ podotkla autorka studie zabývající se chováním mužů menšího vzrůstu, Monika Kozłowska z Vratislavské univerzity v Polsku. „Menší muži vykazují známky psychopatie a agrese, aby u druhých vzbudili respekt a udělali dojem na partnera,“ shrnula odbornice svou studii s tím, že často a rádi také manipulují s okolím.

Na druhou stranu jsou ale podle jiné vědecké studie menší muži sexuálně aktivnější než ti vysocí. Možná to bude tím, že ženy jsou evolučně přitahovány muži, kteří vykazují narcistické znaky a chovají se jako psychopati. Takové vlastnosti totiž dělají z mužů mentálně silného jedince, což je pro ženy ukazatel kvalitních genů.

Tohle si příště určitě odpusťte!

Ženy to nemají rády, muži si ale myslí, že je to neuvěřitelně bere! Těchto chyb se v posteli vyvarujte!

reklama