Virály

18. února 2020 12:29

sarka.turcekova@gmail.com

Modelka odmítla pózovat v opičím kostýmu, který je podle ní rasistický. Fakt tohle přišlo návrhářům v pořádku?

Modelka, která je sama černoška, odmítla pózovat v kostýmu opice, který byl podle ní jasně rasistický.

25letá modelka Amy Lefevre objasnila, proč si na sebe odmítla i jen na pouhých několik sekund obléknout kostým opice, který byl podle ní jasně rasistický. Bizarní kostýmy byly v provedení jasně bílé nebo jasně černé. Kostýmy zahrnovaly husté obočí, velké opičí uši a syntetické velké rty. Na modelingové dráze je už Amy čtyři roky a objevila se na molo víc než dvacetkrát. Tenhle incident byl ale ten nejhorší, jaký dosud zažila.

Odmítla si na sebe vzít uši a rty, které byly vyrobené ze sexuální hračky. Řekla personálu svoje nepříjemné pocity a objasnila, že jí připadají neuvěřitelně rasistické. Bylo jí řečeno, že to má po dobu 45 sekund vydržet. Jenže Amy se doslova třásla vztekem a nemohla ovládat své emoce. Nemohla uvěřit tomu, že takovéhle kousky jsou návrháři ochotni poslat na molo ještě v roce 2020.

Návrhy byly dílem Junkai Huanga z Číny, podle kterého pozorovatelé nerozumí rasovým podtextům v jeho práci. Huang prý zamýšlel původně jen zdůraznit ošklivé rysy těla. Agentura modelky zuřila, když zjistili, co se stalo. Navíc se řada lidí odvolávala na svobodu umění. Nicméně modelka souběžně prohlásila, že se kvůli provokativnímu designu nechce být nucena cítit se nepohodlně. Toto však není jediný příklad v nedávné době, kdy se módní průmysl dostal pod palbu pro údajně rasistické návrhy. Jen loni v únoru byl Gucci nucen stáhnout opičí figurky kvůli tomu, že byly označeny jako rasistické.

Sdílejte článek

Přečtěte si také