návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Muž dostal smrtící infekci poté, co si čistil uši vatovou tyčinkou. Tohle se může stát i vám

Jestli jste si mysleli, že čištění uší vatovými tyčinkami je naprosto bezpečné, tenhle případ vás přesvědčí, že to tak vůbec nemusí být.
Vydáno: 15.03.2019
Muž dostal infekci z ušních tyčinek 1
Autor: iStock Muž dostal infekci z ušních tyčinek 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Čistíte si uši vatovými tyčinkami hodně často? Pak vězte, že to může vést k horším následkům, než byste si dokázali představit. Nebezpečí těchto zdánlivě nevinných nástrojů na vlastní kůži zažil nejmenovaný 31letý pacient z anglického města Coventry, který léta trpěl záchvaty, bolestmi hlavy a výtokem z levého ucha. Jeho praktický lékař ho dvakrát léčil kvůli těžkým infekcím – neúspěšně.

Až když si horko těžko vzpomínal na jména svých známých, zvracel a celkově zkolaboval, doktoři v nemocnici, kam musel být okamžitě odvezen, objevili uvnitř mužovy lebky chuchvalec bavlněných zbytků právě z čisticích tyčinek. Lékaři mu tyto pozůstatky chirurgicky odstranili a zjistili, že způsobily infekci zvanou otitis externa, tedy zánět zevního zvukovodu, který může být v určitých případech i smrtelný. Ta je většinou bakteriálního původu. Snímky z CT vyšetření pak ukázaly dva hnisavé abscesy uvnitř pacientovy lebky mezi její kostí a mozkem. Doktoři mu nasadili intenzivní dvoutýdenní léčbu antibiotiky a po deseti týdnech se muž zcela uzdravil.

Amputace ucha kvůli rakovině 1

FOTO: Ženě museli amputovat celé ucho poté, co pravidelně chodila do solárka. Co se jí stalo?

Pes s druhou tlamou v uchu 2

VIDEO: Pes se narodil s nechutnou deformací. Místo ucha má slintající tlamu se zuby! Chtěli byste ho domů?

Článek je zařazen v: vatové tyčinky , infekce , uši , čistění