Virály

20. ledna 2022 11:25

redakce Prima Lajk

Muž, který se 65 let nekoupal a jedl jen mršiny, je pro lékaře hříčkou přírody. Jaký je jeho zdravotní stav?

Nechodil na preventivní lékařské prohlídky ani nedbal na základní hygienu. Zdravotní stav bezdomovce je pro doktory záhadou.

Příběh sedmaosmdesátiletého Amou Jaji šokoval vědce i lékaře po celém světě. Před neskutečnými šedesáti pěti lety se muž vzdal jakéhokoli majetku i hygieny a začal žít velmi skromným životem. K přežití mu prý stačí syrový dikobraz, voda z kaluže a kouření zvířecího hnoje z dýmky.

Není divu, že kvůli svému dost osobitému životnímu stylu měl problém najít si kamarády nebo přítelkyni. O to víc byl Amou překvapený, když mu místní obyvatelé íránské vesnice, v níž žije, postavili chatrč a zařídili preventivní prohlídku u lékaře, na které byl bezdomovec naposledy jako puberťák.

Poté, co ho lékaři vyšetřili a provedli všemožné testy však zůstali naprosto šokovaní. Ukázalo se, že Amou nemá žádné zdravotní problémy ani parazity, čemuž nešlo ani uvěřit vzhledem k tomu, že se živí mršinami a spí v díře v zemi. Odborníci se domnívají, že si díky drsným životním podmínkám vytvořil neuvěřitelně silný imunitní systém, který ho chrání.

Sdílejte článek
Štítky příroda bezdomovec zahraničí lékař zdravotní stav hygiena muž bez domova

Přečtěte si také