Ilustrační foto
Autor: istock.com Ilustrační foto

Muž, který se 65 let nekoupal a jedl jen mršiny, je pro lékaře hříčkou přírody. Jaký je jeho zdravotní stav?

Publikováno: 20.01.2022
Nechodil na preventivní lékařské prohlídky ani nedbal na základní hygienu. Zdravotní stav bezdomovce je pro doktory záhadou.

reklama

Příběh sedmaosmdesátiletého Amou Jaji šokoval vědce i lékaře po celém světě. Před neskutečnými šedesáti pěti lety se muž vzdal jakéhokoli majetku i hygieny a začal žít velmi skromným životem. K přežití mu prý stačí syrový dikobraz, voda z kaluže a kouření zvířecího hnoje z dýmky.

Není divu, že kvůli svému dost osobitému životnímu stylu měl problém najít si kamarády nebo přítelkyni. O to víc byl Amou překvapený, když mu místní obyvatelé íránské vesnice, v níž žije, postavili chatrč a zařídili preventivní prohlídku u lékaře, na které byl bezdomovec naposledy jako puberťák.

Poté, co ho lékaři vyšetřili a provedli všemožné testy však zůstali naprosto šokovaní. Ukázalo se, že Amou nemá žádné zdravotní problémy ani parazity, čemuž nešlo ani uvěřit vzhledem k tomu, že se živí mršinami a spí v díře v zemi. Odborníci se domnívají, že si díky drsným životním podmínkám vytvořil neuvěřitelně silný imunitní systém, který ho chrání.

 

Tiktokerce nikdo nevěří její věk

VIDEO: Sexy tiktokerka má problém najít si chlapa. Nikdo jí totiž nevěří skutečný věk!

Ilustrační foto

Bezdomovec dostal dva miliony korun v rámci sociálního experimentu. Co s nimi udělal?

reklama