Virály

12. prosince 2021 13:18

redakce Prima Lajk

Muž, který se narodil bez nohou, překonal světový rekord v běhu. I přes svůj handicap se nikdy nevzdal

Život se s ním nemazlil, ale Zion Clark se s ním rozhodnul porvat. Nyní je úspěšný sportovec.

Třiadvacetiletý Zion Clark z amerického Ohia se narodil bez nohou. Ani to mu však nezabránilo v tom, aby se stal profesionálním zápasníkem a uznávaným atletem. Před několika měsíci se dokonce zapsal jako rekordman v běhu po rukou na 20 metrů s časem 4,78 sekundy. Jeho zápal a cílevědomost mu může kdekdo závidět, ale jeho život by s ním měnil jen málokdo.

Mladý muž totiž od narození trpí vzácnou vrozenou poruchou narušující zdravý vývoj těla od spodní části páteře níž. Jeho matka se ho vzdala, a Zion tak musel vyrůstat v pěstounské péči u rodiny, která ho poté adoptovala. Až s fungující a milující rodinou našel stabilitu, která ho přivedla k lásce ke sportu. Nyní se profesionálně věnuje atletice i bojovým sportům a je zvyklý na tvrdý a intenzivní trénink. „Je to už pro rutina a součást životního stylu,“ nechal se slyšet Zion, který cvičí šest dní v týdnu.

V dětství však nebyl tak vyrovnaný jako dnes a na škole si prošel tvrdou šikanou. Ke svým někdejším tyranům však zášť už necítí. „Kdybych mohl mluvit se všemi těmi lidmi, kteří mě šikanovali, mlátili a byli na mě hrubí, víte, co bych jim řekl? Řekl bych jim díky. Protože díky jsem dnes tam, kde jsem. Jejich šikana mě zocelila,“ řekl prostě Zion.

Sdílejte článek

Přečtěte si také