Virály

15. června 2021 15:38

sarka.turcekova@gmail.com

Muž našel na TikToku video, v kterém se jeho manželka provdala za souseda! Co mu na to řekla?

Tohle by jen tak někdo zažít nechtěl. Týpek procházel populární sociální síť TikTok, když narazil na video se svojí manželkou.

35letý muž známý pod pseudonymem Yin Cheng je ve svém domovském městě Bayannur už ve svém věku považován za staršího mládence. Není tedy divu, že ho jeho rodina tlačila k tomu, aby si našel manželku. To ale v dnešní době v Číně není zrovna snadné, a tak požádal o pomoc dohazovače, který si říkal Li. Ten nezadaného muže představil ženě jménem Nana, která byla údajně již dříve vdaná. Pak si Yin několikrát s Nanou telefonoval přes videohovor a nakonec ji požádal, aby za ním na osobní setkání přijela do jeho rodného města.

Na cestu jí přispěl 1000 juanů a čekal na jejich první setkání. Hned potom vyjádřil přání, jestli by se mohl potkat i s její rodinou, protože o ni měl opravdový zájem. Netušil ještě, že propadá velkému podvodu. Dohazovač Li mu rychle vysvětlil, že se ve vesnici ženy staví viadukt, takže je rodina zaneprázdněná. Nezapomněl zmínit, že stavební společnost odškodňuje rodiny podle počtu jejich členů, takže by Nana přišla o svou část, kdyby se vdala před podpisem smlouvy o odškodnění. Rodina Yina souhlasila s tradičním svatebním obřadem i s podmínkou, že proběhne svatba až v dobu, kdy jejich rodina dostane odškodné.

Obřad tak proběhl v lednu a žena obdržela věno ve výši 148 tisíc juanů (asi půl milionu korun), šperky a další svatební dary. Jen tři dny po svatbě však řekla manželovi, že se musí vrátit domů, aby byla se svou rodinou. Po týdnu to změnila na to, že musí pomoci svojí matce. Takhle to pokračovalo dál, manžel si však myslel, že jí opravdu záleží na rodině. Začalo mu to však být divné v momentě, kdy jeho nová drahá přestala přijímat hovory byla doma skoro neustále. V březnu se pak stalo něco, co dostalo Yina do kolen.

Když procházel aplikací TikTok, narazil na krátký videoklip ze svatby ve městě Xixiaozhao, které bylo ze sousedství. Na něm jeho nová „manželka“ oblečená opět jako nevěsta, ale tentokrát se provdávala za jiného muže. Mezitím také neodpovídala na jeho hovory. Vypravil se proto do zmíněného města, aby konfrontoval nového muže, za kterého se žena provdala. Na místě rychle zjistit, že jde skutečně o Nanu, a tak kontaktoval policii. Následné vyšetřování zjistilo, že Nana a Li byli součástí velké sítě podvodníků, která využila zoufalých mužů hledajících své manželky.

Specializovali se na přesvědčování obětí, aby uspořádali tradiční svatební obřad a aby muži zaplatili věno, přičemž odložili podpis smlouvy. Policie zatkla celkem pět osob, které byly zapojeny do 19 případů podvodů manželství, a způsobily tak škodu ve výši přibližně 2 milionů juanů (asi šest a půl milionu korun).


Přečtěte si také