Virály

20. ledna 2022 12:16

redakce Prima Lajk

Muž trpěl nesnesitelnou bolestí penisu. Podle doktorů za to mohly vedlejší účinky koronaviru

Po prodělání covidu si lidé stěžují na nejrůznější vedlejší účinky. Kromě bolesti hlavy, únavy a ztráty čichu někteří hlásí i dost specifické problémy.

Zatímco všichni jsou obeznámenis klasickými vedlejšími účinky spojenými s proděláním koronaviru, lékaře i pacienty občas zarážejí nové a specifické potíže, které se objevují. Někteří muži si v minulosti stěžovali například na přetrvávající erekci, nebo naopak její absenci. Nyní se však doktoři v Íránu setkali s něčím, co ještě neviděli.

Místní nemocnici navštívil muž, který si už několik dní stěžoval na nesnesitelnou bolest v penisu. Jednačtyřicetiletý pacient lékařům oznámil, že si poprvé bolesti všiml při erekci a od té doby přetrvávala. Ukázalo se, že před několika týdny prodělal koronavirus, a ačkoli neměl silný průběh nemoci, nebezpečný virus narušil krevní oběh v jeho genitáliích.

Do mužova penisu se nedostávalo dostatečné množství krve, což způsobovalo onu nesnesitelnou bolest. Okamžitě tak podstoupil léčbu spojenou s ředěním krve, která mu od problémů pomohla. „Dva měsíce od zahájení léčby pacientovy symptomy zcela zmizely. Nyní už nemá žádné bolesti během erekce ani sexuální poruchy,“ nechal se slyšet ošetřující lékař.

Sdílejte článek
Štítky bolest Penis lékař erekce Írán pacient penis koronavirus COVID-19 vedlejší účinek vedlejší účinky koronaviru bolest genitálií

Přečtěte si také