Virály

14. prosince 2020 13:57

sarka.turcekova@gmail.com

Muž v převleku Santa Clause nakazil seniory v domově důchodců! Vážně mu nedošlo, že dělá hloupost?

Sice chtěl jenom trochu potěšit staré lidi v domovech důchodců, ale nějak nedomyslel všechny důsledky.

Ani dobrý nápad nemusí být někdy tak úplně dobrý, jak na počátku vypadá. Nejmenovaný muž v Belgii chtěl udělat radost důchodcům, tak se převlékl za Santa Clause a chtěl jim vykouzlit úsměv na tváři. V kostýmu se tedy vypravil do domova důchodců Hemelrijck v belgickém městě Mol. Co už si ale neuvědomil, je to, že byl při tomhle šíření radosti pozitivní na koronavirus. Při svojí návštěvě tak nakazil 14 zaměstnanců a 61 obyvatel domova, což je celkem 75 lidí. To není zrovna málo. Belgie teď zrovna prochází druhou znepokojivou vlnou nákazy koronavirem, takže je v zemi momentálně přes půl milionu aktivních případů.

Díky svému nepromyšlenému nápadu tak anonymní Santa Claus namísto radosti přinesl spíš zkázu, protože následující týden po jeho návštěvě byl pro seniory opravdu temný. Starší lidé bohužel snášejí nákazu o dost hůř a pravda je taková, že to pro ně může být smrtelná nemoc. Ostatně už na Covid-19 zemřelo i plno mladých lidí. Někteří se s koronavirem sice vypořádají, ale i tak je to zbytečná a nadměrná zátěž pro jejich zdraví. Tím, že se nakazilo i hodně zaměstnanců, je pak péče o seniory o to komplikovanější. Uvnitř domova bylo sice pravidlem nošení roušek, ale v jednom okamžiku tato pravidla nebyla dodržena. A právě takový okamžik se jim stal, co se týká nákazy, osudným.

Nakažení prozatím trpí jen mírnými až středně závažnými příznaky, zaměstnanci byli posláni domů. V domově momentálně vypomáhá Červený kříž.


Přečtěte si také