Virály

10. prosince 2020 10:23

sarka.turcekova@gmail.com

V téhle zemi lidi experti varují, aby na Vánoce neobjímali své blízké! Bude to platit i pro nás?

I když už Austrálie překonala nejhorší období pandemie, stále ještě se doporučuje dodržovat preventivní opatření. To bychom měli mít na paměti i v Česku.

Jen pár týdnů před vánočními svátky experti v Austrálii vydali doporučení, aby se lidé zbytečně o Vánocích příliš neobjímali. Pandemie koronaviru už nezpůsobuje v Austrálii tolik omezení, takže je lidem dovoleno shromažďovat se venku nebo u někoho doma, ale úřady stejně všechny varovaly, aby se snažili dodržovat sociální distanci. Ministr zdravotnictví Greg Hunt říká, že Austrálie odvedla během pandemie dobrou práci a do značné míry se držela pravidel. Chce však, aby kvůli Vánocům všichni najednou nepolevili. Kromě sociální distance se doporučuje také dodržovat patřičnou hygienu, jako je umývání rukou nebo kašlání do ruky, a ne na ostatní.

Tvrdí, že je to sice trochu neintuitivní, ale rozhodně to pomáhá v prevenci proti koronaviru. Očekává se, že hranice budou v Austrálii otevřeny téměř každému, což znamená, že napříč zemí bude cestovat spousta lidí v autech, letadlech, vlacích a autobusech. Austrálie má v současnosti o něco více než 1 600 aktivních případů koronaviru, přičemž většina z nich je po návratu ze zámoří v hotelové karanténě. Několik států a teritorií prošlo týdny, a dokonce měsíce bez nových komunitních přenosů, a spousta lidí s napětím očekává vakcínu proti koronaviru. Úřady se však obávají, že zvýšené množství cestování během vánočního období zvýší hrozbu šíření COVIDu-19.

Mezinárodní cestování je vyloučeno nejméně do poloviny příštího roku, nicméně to bude zcela záviset na vakcíně a také na tom, zda úřady rozhodnou, že je čas otevřít hranice.

Sdílejte článek
Štítky Austrálie Vánoce koronavirus COVID-19 pandemie koronaviru korona Vánoce 2020 PANDEMIE pandemie covidu-19 Greg Hunt

Přečtěte si také