Virály

30. dubna 2021 14:27

sarka.turcekova@gmail.com

Muž způsobil zrušení letu, protože vhodil do motoru letadla mince! Proč to udělal?

Muž zrušil svůj vlastní let tímhle blbým nápadem.

Když měl muž příjmením Wang v Číně nastoupit do letadla na svůj let, tak ho před tím napadla ne moc duchaplná věc. Rozhodl se do motoru letadla vhodit „pro štěstí“ několik mincí, které mu měly zřejmě pojistit bezpečný let. Při tom si ale jaksi neuvědomil, že právě tohle ho od bezpečného letu zaručeně vzdálí. Házet kovové, ale třeba i plastové mince do nějaké části letadla totiž může mít za následek to, že letadlo vůbec neodletí. A tak se stalo i v tomto případě. Takže když pak pan Wang nastupoval do letadla ve Weifangu, zjistil, že asi nikam neodletí.

Zaměstnanci Beibu Gulf Airlines totiž začali mít podezření na nekalou činnost ohledně jeho letu GX8814, když našli při prohlídce před vzletem na zemi nějaké mince. Wang navíc ještě zabalil mince do červeného papíru před tím, že než je strčil směrem k motoru ve chvíli, kdy se nikdo nedíval. Naštěstí pro všechny na palubě našli zaměstnanci všechny mince před tím, než se mohla stát tragédie. I přesto však letadlo, které startovalo v čínské provincii Šan-tung a mělo přistát v Haikou v čínské provincii Chaj-nan, nevzlétlo. Let byl raději z bezpečnostních důvodů zrušen.

To znamenalo, že pan Wang a dalších 147 cestujících a zaměstnanců museli na svou cestu počkat až do dalšího dne. Dokážete si představit, jak by vás to asi naštvalo, kdybyste spěchali do Haikou. Místní média uvádějí, že muž byl pro svůj čin vhození mincí do motoru zadržen policií.

Sdílejte článek
Štítky mince Čína Šan-tung zrušení letu Chaj-kchou

Přečtěte si také