Virály

12. července 2022 14:18

redakce Prima Lajk

Muže odsoudili k smrti kvůli hádce se zákazníkem. Proč dostal obchodník tak přísný trest?

Pákistán odsoudil dalšího muže na smrt.

Ashfaq Masih (34) pracující jako mechanik byl v roce 2017 zatčen v Pákistánu za to, že prohlásil, že věří v Ježíše Krista. Stalo se tak při hádce s jeho zákazníkem, který mu odmítal zaplatit celou částku za opravu auta. Ve chvíli hádky se Masih přiznal k jiné víře, což mu následně způsobilo velké potíže.

Soud totiž nedávno Masiha označil za rouhače, který zneuctil jméno proroka Mohameda. A protože taková věc není v Pákistánu brána na lehkou váhu, byl za to bohužel odsouzen k trestu smrti. Poté, co tak strávil pět let v policejní vazbě, se v pondělí 4. července objevil na slyšení, kde si vyslechl, jaký osud ho čeká. Masih, který má manželku a dceru, u soudu prohlásil, že je nevinný, a plánuje se proti rozhodnutí odvolat.

Organizace na ochranu lidských práv už mezitím vystoupily proti přísnému pákistánskému zákonu o rouhání a uvedly, že je zneužíván k mučení a posílání nevinných lidí na smrt. Podle představitele organizace CLAAS-UK, která podporuje pronásledované křesťany v muslimských zemích, je rozhodnutí v případu Masiha tragické, ale očekávané. Věří však, že ještě existuje šance na zvrat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také