Virály

26. října 2022 15:18

redakce Prima Lajk

Nebezpečná výzva z TikToku má za následek smrt 4 teenagerů. Co se proboha stalo?

Krádež automobilu, nehoda a smrt na místě, to byl smutný osud čtyř teenagerů.

TikTokem už nějakou dobu putuje virální video s návodem na krádež automobilů značky Kia či Hyundai za pomoci pouhého USB disku. Tzv. TikTok Kia challenge teď ovšem měla za následek tragickou nehodu, která se stala 24. října v New Yorku, kdy se parta šesti teenagerů rozhodla tuto riskantní challenge splnit a čtyři z nich to stálo život.

„Ty informace jsou venku, každý si je může vyhledat. V celé zemi je mnoho měst, které nyní řeší, jestli podat (nebo už podaly) žalobu na společnost Kia kvůli snadnému přístupu k těmto vozům. S krádežemi těchto vozidel se roztrhl pytel,“ uvedl policejní komisař Joseph A. Gramaglia k této smutné tragédii.

Přestože se tak nyní policie bude případem zabývat, není moc věcí, co můžou vyšetřovatelé udělat. Mladíci samozřejmě nikdy neměli auto krást, auto ale zároveň nemělo být tak snadno dostupné ke krádeži. Tak či tak se samozřejmě dva přeživší teenageři budou muset vypořádat nejen s traumatem po nehodě, ale také s následky svého jednání. Ty si pak nejspíš ponesou až do konce života.

Sdílejte článek
Štítky krádež auto výzva TikTok challenge teenageři Kia

Přečtěte si také