Virály

19. července 2022 17:04

redakce Prima Lajk

Nejnebezpečnější žraloci světa míří k britským vodám! Expert vysvětlil, co za tím stojí

Nebezpečně vysoké teploty ovlivňují i mořskou faunu.

Nejnebezpečnější žraloci na světě by se kvůli globálnímu oteplování mohli brzy vydat do britských vod, oznámil nedávno expert na mořské predátory Ryan Johnston. Nejspíš jste si všimli obří vlny veder, která nyní sužuje většinu světa. Zejména ve Velké Británii je situace extrémní, a do budoucna bude navíc jen hůř.

Právě to by pak podle Johnstona mělo vést k tomu, že se vody kolem ostrova na severozápadě Evropy zahřejí natolik, aby se do nich mohl přesunout velký bílý žralok.

„Teorie, se kterou pracuje mnoho lidí, je taková, že s příchodem klimatických změn se teplejší vody dostanou až do Spojeného království. Vzhledem k tomu, že ve Středomoří a kolem Španělska je populace Velkých bílých žraloků docela velká, je možné, že se tito predátoři rozšíří i do britských vod.“

Obavy ze žraloků se přitom u Britů objevují už delší dobu. Několik svědků dokonce přišlo s tím, že v minulosti spatřili na různých místech ploutve, které by mohly patřit velkým bílým žralokům. Žádné konkrétní důkazy ale dosud experti nenašli. Podle všeho je to ale pouze otázkou času.

Sdílejte článek

Přečtěte si také