Virály

10. prosince 2018 17:00

redakce Prima Lajk

Nemáte moc přátel a jste samotáři? Jste vysoce inteligentní až geniální, tvrdí vědci

Nikdy jste kolem sebe moc lidí nepotřebovali. Vystačíte si sami s knížkou nebo doma. Radši obědváte sami. Pokud také patříte mezi osamělé vlky, nejspíš patříte mezi opravdu inteligentní lidi.

Majitelé vysokého IQ se totiž společnosti vyhýbají, neboť se v ní necítí šťastně. Raději jsou sami. „Inteligentnější jedinci bývají méně spokojeni se svými životy, čím častěji se socializují v přítomnosti přátel,“ tvrdí studie.

Může to ale být i tak, že je pro jedince s nejvyšším IQ těžší najít někoho, kdo zpracovává informace podobným způsobem jako on. Problém je také v tom, že chytří lidé si častěji poradí sami, nepotřebují nikoho na pomoc.

Ale ne všichni vysoce inteligentní lidi patří k introvertům. Navíc má inteligence více vrstev – analytická inteligence (IQ), kreativní inteligence a praktická inteligence (zdravý rozum). Takže vysoké IQ negarantuje, že budete mít ty další dvě. Například školní systém odměňuje pouze děti s vysokým IQ, takže nemají důvod se rozvíjet v jiných oblastech inteligence.

Sdílejte článek

Přečtěte si také