Virály

3. října 2022 12:11

redakce Prima Lajk

Nepolapitelný zloděj pláštěnek byl konečně dopaden. Jak dlouho utíkal před zákonem?

Slavný zloděj pláštěnek má utrum. Po dlouhých letech ho policie konečně dopadla.

Japonský zloděj Jošio Joda byl v japonských ulicích už tak trochu legendou. Na pozoru se před ním však musely mít zejména ženy schovávající se pod pláštěnkou. Právě na dámské pláštěnky si totiž zlodějíček potrpěl a rád je sbíral. Vůbec poprvé začal s touhle úchylkou v roce 2009 a od té doby si svou kolekci rozšířil o více než 359 pršiplášťů.

Policie dlouhé roky neměla na dopadení pláštěnkového zloděje štěstí, avšak před několika týdny jednapadesátiletého doručovatele novin konečně dopadla. Podle informací měl muž způsobit škodu za více než 200 tisíc korun, přičemž si ale při krádeži počínal velmi rafinovaně. Většinou o tom totiž jeho oběti neměly ani tušení. Časem se však legenda o pláštěnkovém zloději rozkřikla a ženy si už na svůj pršiplášť dávaly mnohem větší pozor.

Není se čemu divit. V Japonsku jedna taková pláštěnka vyjde i na 500 korun. A jaký byl tedy motiv vychytralého lupiče? Prý ho pohled na ženy v pláštěnkách nesmírně vzrušuje. Nyní je však jeho černá ruka pod zámkem a muž čeká na blížící se soud, kde se rozhodne o jeho osudu. Jak se ale zdá, ženy v japonských ulicích už mohou být po všech těch letech během upršených dní konečně v klidu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také