Virály

2. prosince 2021 15:16

redakce Prima Lajk

Nová bláznivá teorie spojuje Sám doma se Smrtonosnou pastí. V čem se oba vánoční filmy tolik podobají?

Všimli jste si někdy spojitostí mezi Sám doma a Smrtonosnou pastí?

Když se lidí zeptáte, co považují za nejlepší vánoční film všech dob, často zazní odpovědi typu Tři oříšky pro Popelku, Láska nebeská, Pelíšky nebo Sám doma. Filmoví fanoušci pak sice většinu z těchto tradičních voleb odsouhlasí, sami ovšem sáhnou po trochu jiných filmech – filmech jako například Smrtonosná past. Ano, akční snímek s Brucem Willisem odehrávající se během Vánoc byl za ty roky několika prestižními filmovými magazíny označen jako nejlepší vánoční film všech dob a já to tu rozhodně nehodlám rozporovat. Místo toho vás ale seznámím s bláznivou teorií, která tvrdí, že série Smrtonosná past a série Sám doma je vlastně jedno a to samé.

Jo, čtete dobře. Lidé si totiž všimli pár velice zajímavých paralel mezi oběma snímky a jejich pokračováními, takže to vypadá, jako by se obě série zrcadlily. Tak například oba první filmy jsou o tom, že jsou hlavní hrdinové odděleni od svých rodin, zatímco se musí vypořádat se zločinci, kteří vtrhli k nim domů / do budovy, kde se právě nacházejí.

V obou pokračováních pak klíčový moment nastane na letišti a oba hrdinové se posléze musí zorientovat v cizím městě. A opět u toho jsou zločinné elementy. No a zatřetí filmy v obou sériích značily jistý posun, zatímco v Sám doma dostáváme úplně nového hrdinu a ještě rafinovanější záporáky, ve Smrtonosné pasti 3 hlavní hrdina dostane parťáka, rafinovanějšího záporáka, a stejně jako Sám doma 3 už se film neodehrává na Vánoce. Tak to vidíte, kdo by to byl řekl, že obě série mají tolik společného, co?


Přečtěte si také