Virály

20. dubna 2023 16:54

Nový trend na TikToku kazí dětem zuby! Před čím dalším varují lékaři?

Influenceři už zase doporučují na TikToku něco nezdravého a nebezpečného.

Jako bych těch hrůz na světě bylo málo, musí nám TikTok pravidelně nadělovat další. Teď například mladí influenceři přišli s novým hloupým trendem zvaným WaterTok, který je na jednu stranu sice výzvou k dodržování pitného režimu, na druhou stranu ale místo jednoduché konzumace obyčejné vody motivuje děti k tomu, aby si do pití rvaly všelijaká sladila a ochucovadla, po kterých se jim kazí zuby a mohou vést i k dalším zdravotním problémům.

Před trendem už tak museli začít varovat i lékaři, kteří připomínají, že podobné dochucovací prášky či sirupy sice obsahují umělá sladila bez kalorií, ale spolu s tím v nich jsou často i látky, které vedou k vyšší kazivosti zubů, narušování zubní skloviny či bolesti chrupu. Navíc se tím mohou zuby časem i zabarvit, což je teprve nepříjemné.

„Umělá sladidla nebo složky, které se používají v ochucovacích prášcích a sirupech, jež se míchají s vodou, mohou vést k mnoha zdravotním problémům, včetně kardiovaskulárních onemocnění nebo případně předčasného nástupu cukrovky,“ varuje rovněž praktický lékař Al-Imran Khan. Ten zároveň nabídl dětem a mladistvým vhodnou alternativu – a to obyčejný plátek citronu či kousky jiného ovoce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také