Virály

2. října 2020 13:06

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 10 věcí, které o vás prozradí vaše barva očí. Budete se pěkně divit!

Říká se, že oko je okno do duše, což je pravda. Vědci se navíc pokusili najít osobní rysy specifické pro každou barvu očí a objevili opakující se vzorce. Co o vás prozradí barva vašich oči?

Nejběžnější barvou lidského oka je hnědá. Až 79 % lidí na světě disponuje hnědýma očima, modré oči má pouze 9 % lidí a zelenkavé oči jen 2 %. Jaké charakteristické rysy jsou typické pro každou barvu očí?

1. Ženy se světlejšíma očima snášejí lépe bolest.

Vědecká studie prokázala, že ženy se zelenýma a modrýma očima zvládají bolest a stres daleko lépe než ženy s tmavýma očima. Během těhotenství a porodu světlooké ženy zažívaly mnohem menší bolest, naopak hnědooké ženy po narození dítěte často trpěly úzkostí a depresí.

2. Lidé s hnědýma očima jsou důvěryhodnější.

Výsledky výzkumu prokázaly, že hnědoocí lidé jsou považováni za inteligentní a laskavé. Lidé jim navíc prokazují více důvěry a je pro ně jednodušší se jim svěřit s tajemstvím.

3. Modroocí jsou více atraktivní.

Modré oči jsou nejoblíbenější, a pokud by si lidé mohli sami zvolit barvu očí, modrá by to vyhrála na plné čáře. Modroocí lidé jsou navíc považováni za fyzicky atraktivní a sexy.

4. Lidé se zelenýma očima jsou kreativní, ale nevyzpytatelní.

Během výzkumu uvedlo 29 % respondentů, že zelené oči jsou nejvíc sexy a mystické. Tato méně obvyklá barva značí u lidí kreativitu, ale také falešnost a neupřímnost. Lidé se zelenýma očima jsou často pomstychtiví a velmi temperamentní.

5. Světle hnědoocí muži mají sklony k psychickým problémům.

Ze studie vyplynulo velmi zvláštní zjištění ohledně světlehnědých očí u mužů. Prokázalo se, že jsou náchylnější k psychickým problémům než muži s tmavohnědýma nebo černýma očima.

6. Ženy s tmavýma očima nejsou velmi společenské a sebevědomé.

Průzkum zjistil, že 65,38 % žen s černýma očima bylo mnohem méně společenských než muži se stejnou barvou. Muži jsou naopak temperamentnější, impulzivnější a dobrodružnější. Černooké ženy postrádají ambice a sebedůvěru.

7. Modroocí jsou pro každé nové dobrodružství.

Nejen že jsou modré oči znakem sex-appealu, ale lidé se světlýma očima jsou sebevědomí a láskyplní. Milují zkoušet nové věci, poznávat nové lidi a podnikat vzrušující dobrodružství. Mají také větší sklony ke zdravému životnímu stylu.

8. Lidé s oříškově hnědýma očima pracují dobře pod tlakem.

Více než polovina dotazovaných s oříškovýma očima uvedla, že se jim dobře pracuje ve stresu a pod tlakem. Rovněž jsou velmi zapálení do své práce a jsou cílevědomí. Muži s touto barvou očí jsou podle průzkumu velmi sexy.

9. Lidé se zelenýma očima jsou ohledně své budoucnosti optimističtější.

Zelené oči dominovaly hned v několika kategoriích. Je pro ně prioritní stanovovat si cíle a posléze je plnit. Jsou stejně jako lidé s oříškovýma očima cílevědomí a milují svou práci.

10. Lidé s hnědýma očima žijí život naplno.

Hnědoocí lidé snadno udržují oční kontakt, což vede k lepšímu navazování osobních vztahů. Rádi žijí přítomností a užívají si života naplno. Dokážou se radovat z maličkostí a nic moc je nerozhodí.


Přečtěte si také