Virály

30. dubna 2021 15:24

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 10 zaměstnání, ve kterých pracuje nejvíce PSYCHOPATŮ. Patří tam i vaše práce?

Psychopati jsou mazaní, využívají manipulativní praktiky a na první pohled jsou k nerozeznání od normálních lidí. Existují ale způsoby, jak je odhalit; často totiž zastávají významné pozice.

Britský psycholog a spisovatel Kevin Dutton se tématice psychopatie věnuje pěknou řádku let. Na základě svého výzkumu a důkladné analýzy vypracoval ve své knize Moudrost psychopatů: Praktická lekce od svatých, špionů a sériových vrahů žebříček deseti povolání, kde je výskyt psychopatů nejvyšší.

10. Státní zaměstnanec

Podle Duttona je zaměstnání ve státní správě desátou nejčastější volbou mezi psychopaty. Je to proto, že takoví lidé chtějí moc a kontrolu, které se jim v této oblasti dostane. Britská vláda dokonce v minulosti zvažovala nábor psychopatů do služeb státu, protože jsou prý bezcitní a nemají morální kodex.

9. Kuchař

Práce v kuchyni je podle všeho také velmi atraktivní zaměstnání pro psychopaty. Překvapivě to není kvůli snadnému přístupu k nožům a otevřenému ohni, ale kvůli rušnému, hlučnému a stresovému prostředí, které přímo milují.

8. Duchovní

Podle bývalého příslušníka americké FBI Joea Navarra psychopati tíhnou k církvi kvůli možnosti ovlivňovat nevinné a důvěřivé „ovečky“, které o sobě prozradí citlivé informace.

7. Policista

Jednou z hlavních podstat psychopata je absence strachu, což se u tak nebezpečného povolání hodí. Tento typ lidí také dokáže zůstat neuvěřitelně klidný v krizových situacích, což je důvodem toho, proč je policejní kariéra mezi psychopaty tak populární.

6. Novinář

Psycholog Dutton popsal psychopaty několika charakteristickými vlastnostmi; šarm, soustředění, všímavost či bezcitnost. Tyto rysy však lze využít i v žurnalistice, kde musí mít člověk občas pořádně ostré lokty.

5. Chirurg

Psychoanalytik Carl Sword zveřejnil rozhovor s anonymním neurochirurgem, který řekl: „Nemám soucit s těmi, které operuji. Během operace musím zůstat chladnokrevný a pracovat jako robot se skalpelem.“ Britská studie potvrdila, že je mezi lékaři, a zejména mezi chirurgy, vysoká koncentrace psychopatů.

4. Prodejce

Lidé, kteří se živí prodejem musí postrádat stud, jsou velmi přesvědčiví, sebevědomí a často manipulativní. Není se proto čemu divit, že pozice prodejce se umístila na čtvrtém místě v Duttonově žebříčku.

3. Televizní či rozhlasový moderátor

Psychopati jsou častokrát exhibicionisti a narcisti, kteří se rádi poslouchají nebo se na sebe dívají. Dokážete si tedy pro ně představit lepší zaměstnání, než je moderátor?

2. Právník

Právničina je velmi stresující práce, při které musíte oplývat charismatem, manipulací a minimem empatie. Podle psychologa my měl být úspěšný právník schopen lhát, skrývat své emoce a morálku.

1. Výkonný ředitel

Jak už bylo zmíněno několikrát, psychopati jsou naprosto odolní vůči stresu a touží po moci. Často kolem sebe vytvářejí chaos, aby porazili konkurenci a díky tomu šplhají po kariérním žebříčku až do výšin. Právě proto je výkonný ředitel nejatraktivnějším povoláním pro většinu psychopatů.


Přečtěte si také