Virály

13. října 2020 15:31

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 15 vlastností introvertů, které většina lidí nikdy nepochopí! Proč tohle dělají?

Introverti jsou tak trochu jiný živočišný druh. Mohou mít některé vlastnosti, které více otevření lidé považují za zvláštní. Všechno má ale svoje důvody.

1. Umějí se zasmát, i když jsou sami. Občas dávají přednost jen své vlastní společnosti, protože milují vlastní tvorbu, čtení, mají hodně nápadů a rádi sledují filmy. Mnoho komiků jsou ve skutečnosti introverti, což vysvětluje, proč si všímají detailů.

2. Potřebují o samotě dobít baterky. I když si jejich okolí často myslí, že jsou jen sociálně plaší, nebo dokonce nudní, je to daleko od pravdy. Váží si upřímných vztahů a rádi vedou dlouhé hluboké rozhovory. Chtějí se jen vyhnout nesmyslným interakcím, takže se jim nelíbí mít spoustu přátel jen proto, aby je měli.

3. Některé lidi rádi mají a některé ne. Tak jako každý. Spousta lidí si však myslí, že introverti jako takoví nesnášejí lidi. To není pravda. Rádi ostatní poznávají a cítí se mezi nimi pohodlně, ale nemají rádi falešné osobnosti, drby, mluvení o počasí a povrchnost. Introverti rychle vědí, s kým chtějí být kamarádi a s kým ne.

4. Chtějí, aby je druzí milovali tak, jako oni je. Mají zájem o skutečné a hluboké vztahy. Mnohem častěji introvertní člověk miluje partnera víc než on jeho, možná proto, že se říká, že se introverti často párují s extrovertem, což mnohé vysvětluje. Mnohokrát celý den přemýšlejí o svém partnerovi, chtějí ho lépe poznat a pochopit nebo vymyslet, jak pro něj něco udělat.

5. Je pro ně důležitá věrnost. Když introverti potřebují čas na to, aby vás poznali, znamená to pro ně hodně. Investují do vás spoustu času, lásky a laskavosti. Proto nechtějí, abyste je nějak zradili. Introverti si vybírají pečlivě své přátele a partnery. Nemají zájem o podvádění nebo lži.

6. Nemají rádi neočekávané návštěvy. Svůj čas mají organizovaný a vědí, co který den budou dělat. Takže na nevítanou návštěvu nemají čas. Nechtějí se nechat rozptylovat. Když je neočekávaně navštívíte, nemají na vás energii ani na vás nejsou připraveni. Vyhněte se neočekávaným přepadovkám.

7. Nejsou nutně nudní, i když na to třeba vypadají. Introvert se může bavit, aniž by vyhledával společnost a navštěvoval každou akci. Zřídka se cítí znuděný, protože má většinou hluboké myšlenky, které mu v nudě brání. Introverti mohou být často kreativní a energii získávají ze svých samotářských aktivit. Nemusí však vypadat příliš zábavně.

8. I když rádi tráví čas se svými dětmi, potřebují také nějaký sami pro sebe. Sice může být super pozorovat extroverta, kolik si dokáže s dětmi užít zábavy. Ale introverti stále potřebují nějaký čas sami pro sebe, i když mají děti. Díky tomu dokážou být skvělými rodiči, kteří umějí odpovědět na všechny záhady života, jsou trpěliví, mají své děti nesmírně rádi a cení si jejich přítomnosti.

9. Jednou za čas potřebují jít ven. Introverti nechtějí být stále sami. Každou chvíli rádi chodí ven a objevují nová místa. Rádi se potloukají a zastaví se na kávu, ale nejde jim o povrchní přátelství a plané řeči. Poté, co jsou na chvíli venku, potřebují znovu čas o samotě.

10. Nemají rádi lidi, kteří usilují o pozornost. Štve je, když druzí jednají falešně, aby získali pozornost druhých. Je to také trochu ironické, protože introverti jsou hlubokými mysliteli a mají co učit lidi. Prostě se jim nelíbí být nutně na očích každého. Jsou však vynikajícími řečníky, protože jsou vtipní.

11. Nezvedají telefon, když nevědí, kdo volá. Nebudou zvedat telefon, pokud nevědí, o koho jde. Není to nic osobního, ale existuje několik důvodů, proč by nechtěli mluvit s každým. Mohou být uprostřed projektu nebo prostě nemají náladu na zdlouhavý rozhovor. Pokud hovor není naplánován, nemusí odpovědět.

12. Obvykle vás nesoudí. Introvert je většinou tichý, všímavý a hluboce zamyšlený. Když je na veřejnosti, obvykle se na každého dívá. Introverti mohou lidi sledovat, aby zjistili, jací jsou. Jindy získávají představu o tom, co se děje. To způsobuje, že si extroverti myslí, že je introverti tajně soudí. Většinou tomu tak není.

13. Jednoduše je něco vyruší. Příliš mnoho podnětů není pro introverty dobrých. Rádi pracují v klidném prostředí, daleko od ostatních. Rozptýlí je určité zvuky, které mohou zahrnovat vodu kapající z kohoutku, řinčení a různé zvuky, které začnou být otravné. Uklidňující zvuky je neobtěžují. Pohyb v jejich zorném poli může také sloužit jako rozptýlení. Lidé, kteří na ně hledí nebo stojí za nimi, zatímco pracují, působí také jako rozptýlení a otravují je.

14. Nemají špatnou náladu. Introverti obvykle na něco myslí. Myslí na různé věci celý den. Jejich mozky jsou neustále zaměstnané nebo mají nějaké představy. Když někdo vidí introverta, často si vytvoří názor, že má špatnou náladu, přitom nic nemůže být dále od pravdy. Pokud se zeptáte introvertů, zda jsou šťastní, obvykle vám řeknou, že jsou. Pokud se seznámíte s introvertem a budou vás považovat za skutečného přítele, bude to jeden z nejzajímavějších lidí, s kterým si budete moci promluvit.

15. Někdy si dokážou užít i párty. Neznamená to, že nutně chtějí být na každém večírku. Mohou tam jít třeba ze zdvořilosti, kvůli nutnosti být dobrým hostitelem nebo kvůli nějaké jiné povinnosti. Introvert má schopnost bavit lidi. Jen to ne vždy dělá rád. Vyžaduje to úsilí, protože mu to nejde přirozeně, a proto oceňuje skutečné přátelství a skutečné rozhovory.


Přečtěte si také