návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

ODHALENO: 25 šálků kávy denně je pro vaše srdce bezpečné, tvrdí nová studie. Vážně byste je ale měli vypít za den?

Milovníci kávy pozor!
Vydáno: 04.06.2019
Kolik šálků denně je bezpečné? 2
Autor: istock.com Kolik šálků denně je bezpečné? 2

Věřte tomu nebo ne, na světě existují lidé, kteří nedokážou ráno ani říct ahoj, dokud nemají svůj první šálek kávy. Kofein je pro ně jako droga, bez které nemůžou žít (alespoň ne moc dlouho) a představa, že by za den nevypili alespoň tři šálky, je pro ně noční můrou. Odborníci přes zdraví a srdce už ale dlouhá léta varují, že příliš mnoho kofeinu může vaše srdce vystavit riziku infarktu. Tradičně se tak říká, že pět šálků by mělo být denní maximum. Jenže pozor!

Vědci z Queen Mary University of London mají pro milovníky kávy dobré zprávy. Studie pořádaná na více než 8 tisících lidí teď odhalila, že vaše srdce zvládne klidně i 25 šálků! Ano, vážně se našli lidé, kteří za den vypili přes dvacet šálků a vědci u nich neobjevili žádné známky toho, že by docházelo k ohrožení srdečního tepu. Zároveň se ale nedá říct, že by takové množství úplně doporučovali. Kávový dech není úplně něco, co byste chtěli, aby si o vás ostatní pamatovali.

Mladší sourozenci to mají v životě lehčí 2

ODHALENO: Mladší sourozenci to mají v životě lehčí, tvrdí experti! Proč je horší narodit se první?

Čůrání ve sprše pomáhá zachránit planetu 2

ODHALENO: Čůrání ve sprše vám ušetří peníze, tvrdí vědci! Děláte to?

Článek je zařazen v: nová studie , káva , šálky , vědci , srdce

reklama