Virály

29. května 2019 14:58

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Mladší sourozenci to mají v životě lehčí, tvrdí experti! Proč je horší narodit se první?

Mladší sourozenci to mají v životě lehčí.

Pokud jste jedináčci, budou pro vás následující řádky trochu náročné na pochopení. Jakmile totiž žijete v rodině, kde žijí minimálně dva sourozenci, celá rodinná dynamika se zásadně mění. A většinou je to výrazně horší pro toho, kdo se narodil jako první.

Příklad. Starší sourozenec chodí na gymnázium a poprvé nedostal samé jedničky. Matka šílí, otec se připravuje ho pomalu vydědit. Otočme list, mladší sourozenec se dostává na gymnázium, od té doby nosí domů samé trojky. Problém? Ale kdeže, je to přece ten mladší, u něj je to v pořádku. Přidejte fakt, že ten starší musí být vždycky zodpovědnější a rozumnější, protože je přece STARŠÍ, a je vymalováno.

Tyhle nefér podmínky pak platí takřka pro každou životní situaci, ve které se sourozenci objeví. A neplatí to jen v rodině, studie dokazují, že mladší sourozenci to mají snadnější i mimo rodinný kruh. Ve společnosti jsou totiž sebevědomější a nejsou svazováni strachem z neúspěchu tolik, jako jejich starší bráškové/sestřičky. To je zkrátka věda. S vědou se hádat nemůžete.

Sdílejte článek

Přečtěte si také