Virály

23. března 2018 14:17

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 5 nebezpečných věcí, které byste nikdy neměli dělat na Facebooku! Tohle zde rozhodně neukazujte!

Dnes má Facebook přes 2 miliardy uživatelů. Děje se na něm doslova celý svět.

K založení Facebooku vedla dohoda mezi mladým studentem počítačového programování Markem Zuckerbergem, bývalým studentem Harvardovy univerzity a Edduardem Severinem. Původně byl tento systém omezen jenom pro studenty Harvardovy univerzity, pod doménou thefacebook.com. Nakonec byl přístup otevřen pro všechny uživatele s univerzitní e-mailovou adresou (.edu, .ac, .uk,…).

V Česku k prvním otevřeným vysokým školám patřila Masarykova univerzita. Od 11. srpna 2006 se může dle licence používání připojit kdokoli starší 13 let.

1. SEZNAM PŘÁTEL

Každý se může podívat na to, s kým kamarádíte nebo s kým jste se kdy potkali. Pokud někdo úplně cizí ví, s kým se vídáte, neví o vás už příliš?

2. MOBILNÍ APLIKACE

Mobilní aplikace velmi zatěžují baterii telefonu, pokud nechcete telefon nabíjet 5X denně, můžete vymazat Facebook aplikaci a nechat si jen messenger

3. POLOHA

To je snad naprosto jasné. Je to to největší riziko, které můžete sdílet na svém profilu. Mohlo by se vám stát, že se vrátíte domu a bude vám chybět televize. Nebo co když na ohlášeném výletě potkáte někoho, koho jste potkat opravdu nechtěli?

4. OSOBNÍ INFORMACE

Je pak dost lehké se za vás na internetu vydávat pod jiným profilem.

5. TELEFONÍ ČÍSLO

Pokud máte firemní číslo, je to v pořádku, ale pokud vlastníte jen osobní telefonní číslo, rozdávejte ho s rozmyslem. Snad nikdo z nás nechce zvedat telefon 50X denně.


Přečtěte si také