Virály

22. března 2018 13:16

redakce Prima Lajk

VIDEO: Záběry smrtící srážky Uberu s chodkyní, které děsí internet! Vážně nemohlo robotické auto tragédii zabránit?

Podle úřadů je samořízený vůz společnosti Uber bez viny. Zveřejněné záběry ovšem lidi na internetu příliš nepřesvědčily.

Před pár dny zasáhla celý svět tragická zpráva o prvním případu, kdy samořízený vůz společnosti Uber srazil ve městě Tempe v Arizoně chodkyni. Společnost ihned pozastavila testování těchto vozů a všichni čekali, co bude dál. Podle následného vyšetřování a prohlášení policejní náčelnice Sylvie Moir ovšem automobil za způsobenou smrt ženy nemohl. 49letá chodkyně totiž přecházela vozovku za úplné tmy mimo přechod a bez výstražných prvků. Tragédii tak by prý nemohl zabránit ani běžný či zkušený řidič.

Jako důkaz pak policie zveřejnila děsivé video z nehody. Na té vidíme jak drsné záběry srážky, tak vnitřní pohled na nic netušícího “řidiče“. Jenže lidé jsou i po tomto videu rozděleni na dva tábory. Zatímco ten první souhlasí s výsledky šetření, ti druzí varují, že se chyba nachází i na vině auta.

Ti sice nevylučují, že na hlavní vině je stále chodkyně, i přesto měl ovšem vůz pomocí svých senzorů a infrakamer ženu na silnici zaregistrovat. Ten ji však podle záběrů vůbec nezaznamenal. A to může podle kritiků do budoucna představovat problém. Co si myslíte po těchto záběrech, jež rozhodně nejsou pro slabé povahy, vy?


Přečtěte si také