návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

ODHALENO: 5 věcí, které se stanou s vaším tělem, když si budete každý den masírovat uši! Vyzkoušíte to?

Jestli trpíte na úzkosti, stres nebo bolesti hlavy, možná vás příjemně překvapí tohle jednoduché řešení.
Vydáno: 09.07.2020, sis
uši
Autor: istockphoto uši

Podle odborníků to opravdu pomáhá. Nejde o nic jiného než masírování či mnutí uší. Je to prý uvolňující a mělo by to uvolnit i vaše nervy. Mělo by to mít mnoho pozitivních účinků jako například snížení bolesti ve svalech. Byl proveden experiment, který ukázal, že jemné tření ušních lalůčků pomáhá mozku uvolnit endorfiny. Díky těmto hormonům se pak cítíte dobře. Masírování uší také může pomoci zlepšit krevní oběh. A nejen to, je to skvělé proti stresu a podráždění, pomáhá to tak při bolestech hlavy a migréně.

A jak provádět správně masírování uší? Jemně zatáhněte za ucho a držte jej palcem a ukazováčkem. Pomalu je mněte prsty dozadu a dopředu a přitom se dostávejte až k vnějšímu okraji ucha. Zdvihněte záhyb za uchem pohybem dolů. Můžete se také pokusit při masáži následovat obrysy a křivky ušního boltce. Vytáhněte prsty ucho směrem od hlavy. Nebo položte dlaň na ucho tak, aby bylo zcela zakryto. Zatlačte na ucho a posuňte dlaň dolů, aby se horní část ušního boltce stočila.

Tvar nehtu na palci prozradí všechno o vaší osobnosti 1

Nepodceňujte tvar nehtu na palci ruky. Co všechno na vás může prozradit?

Zdravá prsa

ODHALENO: 7 triků, jak si zpevnit prsa po zhubnutí. Dámy, už jste zkoušely masáž?

Článek je zařazen v: masáž uší , uši , stres , deprese

reklama