Virály

31. července 2019 13:38

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 7 triků, jak si zpevnit prsa po zhubnutí. Dámy, už jste zkoušely masáž?

Přirozená prsa bohužel během života mění svůj tvar a hlavně jsou přitahovaná gravitací. Když rychle zhubnete, snadno se stane, že se to projeví i na ňadrech. Naštěstí se s tím dá něco udělat.

1. Cvičte celé tělo, nejen prsní svaly. Prsa nemůžete jen tak zvednout, protože se skládají z tukové tkáně a mléčných žláz. Mnoho žen je zvyklých cvičit jenom prsní svaly, což je sice super, ale prsa jsou součástí celého vašeho těla. Posilujte zádové svalstvo, ruce i prsní svaly.

2. Držení těla. Je velký rozdíl stát rovně a nehrbit se, anebo se hrbit. Hrbení dělá nejenom menší a svěšenější prsa, ale také větší zadek. Proto dbejte na správný postoj a správné sezení. Stůjte vždy s rovnými zády, zastrčeným břichem a vztyčenou hlavou.

3. Vyberte si správnou podprsenku, která poskytne oporu při cvičení. Při běhání by prsa neměla nijak skákat, měla by se držet na jednom místě. Proto je vhodné volit podprsenku až o dvě velikosti menší. Neměla by ale zase být tak těsná, aby omezovala průtok krve. Nemusíte ji samozřejmě nosit pořád, jako třeba při chůzi – to by mohlo oslabit svaly na hrudi.

4. Udržujte zdravé stravovací návyky, abyste si udrželi váhu.Jestli jste zhubly, je to skvělé, ale i poté byste měly jíst zdravě a nehřešit. Vyvážený jídelníček zabrání výkyvům hmotnosti, což by mohlo poškodit tkáně na prsou. Jezte zdravé tuky, oleje, ryby, avokádo, ořechy. Uděláte tak hodně pro svou pokožku.

5. Topické masti. Bohužel vám žádný krém nemůže opravit poškozenou tkáň ani zázračně prsa zpevnit. Nicméně molekuly jakékoliv topické masti jsou dost velké na to, aby pronikly kůží dostatečně hluboko a mohly regenerovat. Mohou výrazně zpevnit pokožku, která pak vypadá pevněji a hydratovaněji.

6. Masírujte prsa. Když budete prsa masírovat, může to zlepšit průtok krve a posílit prsní tkáň. Masírujte svá prsa směrem od spodku nahoru každý den 10 až 15 minut. Můžete použít oleje. Olivový je skvělým zdrojem antioxidantů, které mohou zlepšit strukturu i elasticitu pokožky.

7. Jestli kouříte, přestaňte. Kouření výrazně přispívá k procesu stárnutí, které způsobuje, že tkáně máte méně pevné a pružné. Kouření je spojeno také s ničením elastinu a kolagenu, které je odpovědné za krásu vaší pokožky. Navíc zhoršuje průtok krve a zpomaluje dodávku kyslíku a živin do buněk, což může způsobit předčasné vrásky.


Přečtěte si také