Virály

20. dubna 2018 15:11

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 6 jednoduchých triků,které vám neskutečně zlepší kvalitu života! Jaké maličkosti byste měli dodržovat?

Starejme se o své tělo a zdraví, protože tělo nejde vyměnit a zdraví máme jen jedno.

Slýcháváme rady každý den. Měli bychom pít kávu nebo ne? Máme jít běhat před snídaní nebo až po ní? Nikdo nám nedá jednoznačnou odpověď. Těchto 6 rad je však ověřeno a jsou pro naše tělo a zdraví nesmírně důležité.

1. Nezapomínejte na vodní pravidlo

Pravděpodobně jste slyšeli o velkém významu vody pro lidské tělo a možná jste se již pokoušeli dostat doporučenou denní dávku tekutin do svého těla. Však úplně nejdůležitější sklenice vody, kterou byste měli určitě vypít každý den je ta po ránu. Tělo je bez tekutiny 6–8 hodin každou noc. Dopřejte si sklenku vody na lačno a uvidíte, jak budete nastartovaní.

2. Změna rutiny kávy

Káva a kakaové boby jsou velmi užitečné pro náš mozek. Mají antioxidanty zodpovědné za prodloužení mládí a kofein, který rozvíjejí paměťové funkce, zvyšují reakce a pomáhá neuronům pracovat rychleji. Nezapomeňte si však uvědomit, že vše je dobré konzumovat s mírou.

3. Uvolněte své tělo.

Relax je nesmírně důležitý. I když nemáte žádné problémy, dopřejte si ji. Masáž s vašim tělem udělá zázraky. Uvolní se stres a napětí a pomůže vám s únavou očí a hlavy.

4. Usmívejte se, kdykoliv si vzpomenete

Vědci byli schopni zjistit, že lidský plod se začíná usmívat už v matčině lůně. Bohužel, mnozí z nás ztrácejí stářím tuto schopnost. Dítě se v průměru usmívá 400krát denně, zatímco jen třetina dospělých se usmívá více než 20krát denně. Teorie vzájemného propojení mezi emocionálním stavem člověka a jeho výrazem na obličeji říká, že naše nálada a spokojenost se zlepšují, pokud se usmíváme, i když je tento úsměv umělý.

5. Vitamin D

Výzkum ukazuje, že různé druhy deprese, sezónní afektivní poruchy a nespavost mohou být přímým důsledkem nedostatku vitaminu D. D se začíná aktivně produkovat, když na naši kůži dopadne část slunečního světla. A i když oči vidí slunce, naše tělo začne vyrábět serotonin - hormon štěstí.

6. Trénujte svůj mozek

Je to stejné jako u těla - čím více trénujeme náš mozek, tím lépe pracuje. Naše mysl, paměťová kapacita, pozornostní schopnosti, soustředění a myšlenková rychlost se mohou zlepšovat díky pravidelným trénováním.

Sdílejte článek
Štítky zdraví káva snídaně tělo vitamín D rada tekutina jak být zdravá zdraví

Přečtěte si také