ODHALENO: 6 šílených fobií, které doopravdy existují! Věděli jste, že se někdo může bát hygieny?

Některé fobie jsou notoricky známé, ale tyhle vás zaručeně překvapí.

1. Mysofobie

Pokud se vám zdá, že máte ve vaší domácnosti přehnaně uklizeno, tak vaše partnerka možná trpí chorobným strachem ze špíny a nečistoty. Mysofobici cítí úzkost pokaždé, když se dotknout něčeho, co není čisté.

2. Heliofobie

Takto se označuje fobie, která by se dala popsat jako panický strach ze slunce. Lidé bez této poruchy milují slunečné dny plné pozitivní energie, tito jedinci to mají naopak. Odmítají vylézt ven, pokud svítí sluníčko. Je to velmi závažný problém, který zasahuje do zdraví lidí.

3. Decidofobie

Rozhodování je pro lidi trpící touto fobií peklo. Zřejmě učinili pár špatných rozhodnutí v minulosti, až to přešlo v panický strach. Vše odkládají a doufají, že se za ně rozhodne někdo jiný.

4. Nomofobie

Asi nejrozšířenější fobie dnešní doby. Člověk má strach, že se mu telefon vybije nebo že ho ztratí. Pokud si telefon zapomene dotyčná osoba doma, je nervózní.

5. Ablutofobie

Hygiena je pro tyto lidi opravdu problém. Často za takovou poruchou stojí traumatický zážitek spojený s vodou. Někdo se bojí sprchy někdo naopak vany. Často touto fobií trpí děti a ženy.

6. Ergofobie

Chorobný strach z práce. Ano i taková fobie existuje. Tito jedinci pociťují úzkosti během různých činností, které musí udělat. Mají problém, že se bojí, že jsou neschopní vykonat činnost dobře.

Sdílejte článek

Přečtěte si také