Virály

19. března 2021 09:46

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 6 věcí, díky kterým budete žít o pár let déle. Vážně to funguje?!

Nesmrtelnost zajistit zatím nikdo neumí, ale díky správné životosprávě a dodržováním těchto maličkostí se můžete dožít opravdu požehnaného věku.

Vědci odhalili zajímavou studii, při které bylo zjištěno, že šťastný a fungující vztah opravdu dokáže přirozeně prodloužit život. Na jaké další maličkosti byste se měli zaměřit, abyste žili co nejdéle?

1. Upřednostňujte své štěstí – Cítit se šťastný a spokojený je důležité nejen kvůli psychické pohodě, ale může to mít reálný dopad i na vaši dlouhověkost. Neupírejte si štěstí a zkuste se zbavit všech negativních aspektů ve vašem okolí.

2. Smějte se – Smích nejen posiluje imunitu a tím podporuje odolnost vůči infekcím a vzniku nádorů. Posiluje také dech a kardiovaskulární systém, povzbuzuje svalstvo a prodlužuje život. Smysl pro humor vám tak nejen zlepší kvalitu života, ale i jeho kvantitu!

3. Buďte pořádnější – Staré přísloví říká „Pořádek v pokoji, pokoj na duši“ a něco na to opravdu bude. Studie ukázala, že svědomití a pořádní lidé mají větší dispozice k dlouhověkosti. Pokud si tedy chcete prodloužit život, zapracujte na větší sebekázni, organizovanosti a efektivitě.

4. Chůze každý den – Choďte na procházky nebo pokud můžete, jděte do práce pěšky. Doslova každý krok se počítá! Pokud denně ujdete alespoň 4500 kroků denně, můžete snížit riziko srdečních záchvatů či mozkových příhod.

5. Choďte do společnosti – Lidé, kteří mají aktivní společenský život, mohou mít delší a zdravější život, říká výzkum. To vysvětluje i skutečnost, že tito lidé mají tendenci mít zdravější životní styl, zatímco izolovaní lidé jsou vystaveni vyššímu riziku slabého imunitního systému.

6. Nezanedbávejte domácí práce – Pravidelné cvičení je klíčem k delšímu životu. Pokud však na cvičení nemáte čas nebo chuť, můžete se stále udržovat v kondici tím, že se budete věnovat domácím pracím. Přece jenom je takové poctivé luxování a vytírání podlahy mnohdy stejně namáhavé jako trénink.


Přečtěte si také