Virály

13. září 2021 16:03

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 6 věcí, které byste měli dělat po 40! Co vám nesmí uniknout?

Skutečný život prý začíná až po čtyřicítce.

Přesto se někdo čtyřicítky bojí jako čert kříže, i když je to skvělý věk k tomu začít konečně dělat věci, na které jste předtím neměli čas. Děti jsou odrostlé, práce je stabilní, a tak byste si měli začít dělat čas pro sebe. Čtyřicet let je skvělý věk na to zúročit všechno, co jste se naučili ve dvaceti a třiceti. Podívejte se na několik tipů, jak si zpříjemnit příští roky.

1. Buďte sobečtí

Nyní jste už dost moudří na to, abyste pochopili, že vaše životní volby jsou jen na vás. Dělejte jen to, co vás baví a posouvá dál. Už nemusíte hledět na ostatní a všímat si toho, kdo o vás co říká. Nebojte se převzít kontrolu nad svým životem.

2. Přenechte drama jiným

Když je člověk mladší, každý nezdar a zaškobrtnutí mu připadá jako neřešitelný problém. Po čtyřicítce už ale ví, že nic není tak ztracené, jak se na první pohled může zdát. Těch neřešitelných problémů si za svůj život už totiž užil víc než dost.

3. Udělejte si čas na své přátele

Práce, děti, domácnost. Práce, děti domácnost. Práce, děti, domácnost. Kdy jste byli ale naposled se svými kamarády na skleničce nebo na koncertě? Postavte sebe na první místo, protože kdy jindy když ne teď?

4. Nic jako dokonalost neexistuje

Čtyřicítka je přesně ten věk, kdy byste měli pochopit, že nic jako dokonalost neexistuje. Přijměte své tělo takové, jaké je, včetně každé vrásky, šedého vlasu nebo celulitidy. Přenechte sebetrýznění a diety dvacítkám, které jsou ještě naivní a neustále nespokojené. Mějte se ve svém těle konečně dobře.

5. Opalovací krém na prvním místě

Možná že si myslíte, že už teď máte ve své ranní rutině milion krémů a pleťových sér, ale jedna důležitá položka vám tam možná chybí. Do seznamu kosmetických produktů byste si měli připsat i opalovací krém. Vaše pokožka vám poděkuje.

6. Cestujte

Tak schválně, kam jste se vždycky chtěli podívat, když vám bylo dvacet, ale neměli jste na to peníze nebo k tomu nebyla příležitost? Určitě budete mít na seznamu minimálně jednu nebo dvě země, kam vás to vždy táhlo. Využijte toho, že konečně nemáte takové závazky a dopřejte i sobě nějaké vzrušení z nových zážitků.


Přečtěte si také